Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15 Mart 2012, 16:25   #2
KuzeY
 
KuzeY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Mesajlar: n/a
Standart Cevap: Microsoft Windows 2000 İşletim Sistemi Üzerinde Apache ve PHP Kurulumu

Ekran Görüntüsü 4: Apache Web Sunucusu Kurulumu 4. BasamakBeşinci basamakta size kurulum tipi sorulur. Complete seçeneği işaretlenip devam edilirse (kurulumda otomatik olarak işaretlenmiş gelir) Apache Web Sunucusu ve Apache dökümanlarını beraber kurmuş olursunuz. Bu seçeneği işaretleyerek kuruluma devam etmeniz önerilir.

Ekran Görüntüsü 5-A: Apache Web Sunucusu Kurulumu 5. BasamakDiğer seçenek olan Custom seçeneği seçilip devam edilirse karşınıza kurmak istediklerinizin bir listesi çıkar. Bunlar Apache HTTP Server altında, Apache Runtime ve Apache Documentation seçenekleridir.
Apache Runtime seçeneği Apache Web Sunucusu'nun kendisidir. Bu seçenek işaretli olmaz ise kurulum tamamlanamaz.
Apache Documentation seçeneği ise Apache Web Sunucusu'na ait dökümanları da kurmanızı sağlar (Custom seçerek kurulum yapanlar bu seçeneği iptal edip yaklaşık 5 MB disk alanından istifade edebilirler).
Bu seçeneklerin altında ise size kurulum yapılacak sürücü ve dizin gösterilmiştir. Sağ tarafta yer alan Change... butonuna tıklayarak kurulumun yolunu (sürücü ve dizin adı) değiştirebilirsiniz.
Not: Kurulumlarda genellikle C:\Program Files\Apache Group yolu değiştirilmeden kullanılır.
Ekran Görüntüsü 5-B: Apache Web Sunucusu Kurulumu 5. BasamakBeşinci basamakta kurulum tipini Complete olarak seçtiyseniz karşınıza altıncı basamak olarak kurulum yapılacak sürücü ve dizin bilgisi gelir. Başka bir sürücü ve dizin içerisine kurmak istiyorsanız sağ tarafta bulunan Change... butonuna tıklayarak kurulum yapmak istediğiniz sürücü ve dizini seçebilirsiniz.
Not: Kurulumlarda genellikle C:\Program Files\Apache Group yolu değiştirilmeden kullanılır.
Ekran Görüntüsü 6: Apache Web Sunucusu Kurulumu 6. BasamakEğer kurulum tipini Custom olarak seçip devam ettiyseniz karşınıza yedinci basamak gelecektir.
Son basamak olan yedinci basamakta ise tek yapmanız gereken Install butonuna tıklamanız olacak.
Ekran Görüntüsü 7: Apache Web Sunucusu Kurulumu 7. BasamakKurulum gerekli dosyaları aktarıp sunucu ayarlarını yaptıktan sonra otomatik olarak Apache Web Sunucusu'nu çalıştıracaktır.
  Alıntı ile Cevapla