Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 Mayıs 2016, 17:04   #1
LegendLord
Keyifli~Üye
 
LegendLord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 20 Ağustos 2012
Mesajlar: 2.217
LegendLord is on a distinguished road
Puanlar: 18.692, Seviye: 1
Puanlar: 18.692, Seviye: 1 Puanlar: 18.692, Seviye: 1 Puanlar: 18.692, Seviye: 1
Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
Etkinlik: 99%
Etkinlik: 99% Etkinlik: 99% Etkinlik: 99%
Standart Norveç Vize Başvurusu

Norveç Vizesi nasıl alınır ?

Norveç Avrupa ülkesi olduğu için Norveç vizesi için gerekli olan evrak listesi hemen hemen aynıdır. Norveç vizesi için gerekli olan evrak listesi mensup olduğunuz iş sektörüne göre değişiklik göstermektedir.Bu evrakları hazırladıktan sonra gerekli olan otel,uçak,seyahat sağlık sigortası,form,dilekçe vs. belgeleriniz ile anlaşmalı kurum olan VFS GLOBAL den Norveç vize Başvurusu işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Norveç vizesi formu online olarak doldurulmakta ve ödemeniz havale olrak yapılmaktadır. Norveç vizesi başvurusunda bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmelisiniz.

Norveç turist vizesi nasıl alınır ?

Norveç vizesi almanız için otel rezervasyonuna ihtiyacınız vardır, acentamız tarafından size otel rezervasyonu sağlanmaktadır. Norveç vizesi başvurusu için gerekli olan diğer çalışma durumunuza göre evraklar ile beraber online form doldurularak ve ödemesi de online olarak yapılarak randevunuz alınmaktadır. Norveç vize başvurusu için işleme giren dosyanız 10 ile 15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. İşlemi biten pasaportunuz teslim alınarak dilediğiniz kargo adresine teslim edilmektedir.

Norveç ticari vizesi nasıl alınır ?

Norveç vizesi almanız için iş ilişkisine girecek olduğunuz şirketten davetiye gelmelidir. Bu davetiye davet eden şirketin bilgileri, sizin şirket bilgileriniz ve seyahat amacını içeren bilgileri içermelidir. Norveç ticari vizesi için ayrıca davet eden kişinin oturum veya kimlik kartı dosyaya eklenmelidir.Diğer gerekli evraklar çalışan veya işveren olarak değişmektedir.Çalışan iseniz firmanız tarafından yetkilendirildiğinize dair firma antetli kağıdına kaşeli imzalı olmak yazılmış dilekçe,işveren iseniz şirket antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. Norveç ticari vize başvuru formunuz online olarak doldurulmakta ve randevu alınmaktadır. Norveç vize işlemi biten pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargo edilmektedir.

Norvec konsolosluğu nerededir ?

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sok, No:18/ 3-4, 06540 Çankaya/Ankara Diğer tüm konsolosluklar fahri konsolosluktur.

İstanbul Norveç konsolosluğu nerededir ?

Norveç Fahri Konsolosluğu İstanbul Adres: Bilezik Sokak, No: 4, Fındıklı / İSTANBUL Tel:0(212)232 00 88

Ankara Norveç konsolosluğu nerededir ?

Norveç Büyükelçiliği Ankara Adres: Kırkpınar Sok, No: 18/ 3-4, 06540 Çankaya, Ankara Tel:0(312)426 88 89

Norveç schengen vizesi ne anlama gelmektedir?

Norveç schengen vizesi demek, vizeniz multi ve size gerekli olan vize süresinden fazla ise daha sonra diğer Avrupa ülkelerine de seyahat edebilirsiniz anlamına gelmektedir. Örnek verecek olursak Fransa, Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, Yunanistan vs...

Norveç vize ücreti ne kadardır ?

Norveç vizesi ücretleri kalacağınız gün sayısına göre değişmektedir.15 günlük seyahat sağlık siğortası ile beraber toplam 150 eurodur. Norveç vizesi 3 aylık kalışlarınız için ise toplam olarak 165 euro maliyetiniz çıkmaktadır. Bu ücret içerisinde vize harcı+pin ücreti+seyahat sağlık siğortası+otel ve uçak rezervasyonlarınız+ danışmanlık vardır. Norveç vize başvurunuz için bu ücret dışında herhangi bir ek ücret ödemesi yapılmamaktadır. Norveç vize işlemi sonuçlanan pasaportunuz dilediğiniz posta adresine kargolanmaktadır.

Norveç vizesi almak için benim bi yere gelmeme gerek varmıdır ?

Norveç vize başvurularında bölge ayrımı bulunmamak ile beraber başvuruya şahsen gelmeniz gerekmektedir.

Hangi illerde Global vize şubeleri vardır?

Norveç vize işlemleri Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya VFS Global merkezlerinden yapılmaktadır.

Norveç vizesinden red aldığımda ne yapmam gerekir ?

Norveç vize başvurunuz olumsuz yani red ile sonuçlandıysa neden red aldığınız önemli olmak ile beraber yaşanan eksiklik veya yanlışlık düzeltilerek yeniden başvuru yapabilirsiniz. Onun dışında alınan cevaba karşı Norveç Büyükelçiliğine itirazda bulunabilirsiniz.

Norveç vize ücretini nereye yatıracağım ?

Norveç vize ücretini size verilen hesap numaralarına havale olarak yatırabilirsiniz.

Norveç turist vizesi kaç günde sonuçlanır ?

Norveç vizesi sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız. Çünkü bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmektedir.

Norveç ticari vizesi kaç günde sonuçlanır ?

Norveç ticari vize sonuçları maksimum 10 ila 15 iş günü arasında açıklanır. Norveç seyahatinizden en az 15 gün önce Norveç vize başvurularına başlamış olmalısınız.

Norveç aile birleşimi vizesi için ne yapmam lazım ?

Online başvuru yaptıktan sonra randevu almanız gerekir.Evraklar hazırlandıktan sonra vfs'den başvurunuzu yapabilirsiniz.Ve başvurunuzdan yaklaşık 1 ay sonra elçilik görevlisi sizi arayarak belli bir günde sizi mülakata çağrırlar ve işlemleriniz yaklaşık olarak 9 ay sürebiliir.

Norveç öğrenci vizesi için ne yapmam lazım ?

Norveç'teki kurumlardan alınmış kabul belgenizin aslı,konaklama ve yaşam giderlerinizi sağlayacağınıza dair belgeleri ve neden Norveç'te bu eğitimi olmak istediğinize dair açıklayıcı bir mektup ve Türkiye'den en son mezun olduğunuz okuldan alınacak diplomanızı evraklarınızın içerisine koyabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen www.globalvize.net/norvec-vizesi adresini ziyaret ediniz.
LegendLord isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla