Alt 20 Haziran 2013, 10:44   #1
Keyifli~Üye
 
Handan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 28 Mart 2011
Mesajlar: 1.444
Handan_ is on a distinguished road
Puanlar: 5.094, Seviye: 1
Puanlar: 5.094, Seviye: 1 Puanlar: 5.094, Seviye: 1 Puanlar: 5.094, Seviye: 1
Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
Etkinlik: 0%
Etkinlik: 0% Etkinlik: 0% Etkinlik: 0%
Standart Empotans

Empotans Hakkında

Empotans, cinsel birleşme için peniste yeterli sertliğin sağlanamaması veya sürdürülememesidir.


Empotanstan yakınıyorsanız bilmelisiniz ki yalnız değilsiniz.


Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 30 milyon erkekte empotans mevcuttur.Empotans ister fiziksel, ister psikolojik nedenli olsun, her iki cins için de hayal kırıklığı ile sonuçlanır. Ancak empotans, cinsel istek azlığı ve erken boşalma gibi diger seksüel fonksiyon bozuklukları ile karıştırılmamalıdır. Erken yaşlarda çok fazla masturbasyon ve fazla sayıda cinsel temas, ileri yaşlarda empotansa neden olmaz. Empotans ile infertilite (kısırlık) arasında bir ilişki yoktur. Bir çok erkek yaşamı boyunca zaman zaman ereksiyon problemleri yaşayabilir ancak her on erkekten birinde bu durum kronik yani kalıcı olur.


Empotans bir çok erkek için utanılacak bir olay olarak algılanmakta ve doktorla bile konuşulması zor olmaktadır. Ancak nedeni ne olursa olsun, tedavi edilebilir bir durum olan empotansta ilk adım, doktordan yardım istenmesidir.


Empotansa yol açabilen durumlar:


A – Organik (Fiziksel) etkenler:


1 - Diyabet (şeker hastalığı): Hastalığın kronik süreci içinde, penise giden damar ve sinirlerin tahrip olması ile empotans oluşabilir. Bazı hastalarda uygun diyet ve kan şekerinin düzenlenmesi bile fayda sağlarken, bir çok hastada sinirlerin kalıcı hasarı nedeniyle empotans kalıcı olmaktadır.


2 - Kalp ve damar hastalıkları: Penise giden atardamarların kireçlenmesi durumunda yeterli kan akımının sağlanamaması veya penis içindeki toplardamarların hasarlanması nedeniyle sertleşmenin yeteri kadar uzun sürdürülememesi durumu ortaya çıkar.


3 - Travma ve pelvik (kalça) bölge ameliyatları: Prostat, mesane ve kalın bağırsak ameliyatları sonrasında da empotans ortaya çıkabilir. Özellikle kanser cerrahisinde cerrahın birinci amacı hastayı kanserden tamamiyle arındırmak olduğundan coğu kez penise giden damar ve sinirler kesilmek durumunda kalınır.


4 - Nörolojik hastalıklar: Omurilik, penisteki sinir uyarılarının beyine ve beyinden gelen mesajların penise ulaşması için tek yol olduğundan bu bölgenin hasarlanma ve ameliyatları sonrasında empotans oluşabilir.


5 - İlaç kullanımı: İlaçlar kan akımı ve sinirsel uyarıların iletilmesini olumsuz etkileyerek empotansa yol açabilirler. Özellikle yüksek tansiyon ve depresyon nedeniyle kullanılan bazı ilaçlar bu duruma neden olabilir.


6 – Alkolizm ve aşırı sigara kullanımı: Alkolün ve sigaranın aşırı miktarda ve uzun süre kullanılması durumunda hormon seviyelerinin degişmesi ve kalıcı damar ve sinir hasarlanmaları oluşacağından empotans ortaya çıkabilir.


7 - Hormonal nedenler: Empotansın ender nedenlerinden olsa da özellikle böbrek yetmezliği ve karaciğer hastalıkları hormonal dengeleri değistirerek bu durumun ortaya çıkmasına sebep olabilir.


B – Psikolojik etkenler


1 – Yanlış bilgilendirilme: Cinsel yaşam hakkında yanlış bilgi sahibi olma nedeniyle ileri yaşta ortaya çıkan geçici sertleşme problemlerinin, stress ve korku sonucu kalıcı hale gelmesi söz konusu olabilir.


2 – Performans korkusu: Başarısız olma korkusu zaman zaman tüm erkeklerde söz konusudur. Ancak bu korku sık olduğunda empotans ile sonuçlanır.


3 – Depresyon: Hastalık enerji azlığı ve dolayısı ile azalmış cinsel istek ile karakterizedir. Bu nedenle cinsel birleşme için yeterli sertliğin sağlanamaması sonucu hasta daha depressif olacaktır. Böyle bir durumda öncelikle depresyon tedavi edilmelidir.


4 – Stres: İş, ekonomik veya ailesel problemler nedeniyle geçici olarak ortaya çıkan sertleşme problemi, aynı depresyonda olduğu gibi artan stress nedeniyle kalıcı empotansa yol açabilir.


Empotans tedavisinde psikolojik nedenin ortadan kaldırılması için doktorunuz sizi bir psikiyatri veya seks terapisi uzmanına gönderebilir. Böyle bir görüsmeye eşiniz ile gitmeniz mevcut psikolojik problemin daha kolay çözülmesine yardımcı olacaktır.


Bende empotans varmı?


Eğer aşağıda sıralanan 5 sorudan herhangi birine evet cevabı veriyorsanız üroloğunuza bunu danışmalısınız.


1 – Yakın zamanda ereksiyon (sertleşme) sağlamada zorluk çektiniz mi?


2 – Bu problemi her dört cinsel ilişki denemesinden üçünde yaşadınız mı?


3 – Ereksiyon sağlamadaki zorluk bir aydan uzun sürdü mü?


4 – Özellikle sabahları olan istemsiz ereksiyonlar daha ender mi olmaya başladı?


5 – Ereksiyon sağlamak için geçen süre eskisine göre daha uzun mu?


EMPOTANS TEDAVİSİ:


Medikal (ilaç ile) ve cerrahi olmak üzere iki türlüdür.


Üroloğunuz sizi psikiyatrist veya seks terapisi uzmanına tercihen eşinizle birlikte görüşme yapmanız için gönderebilir. Unutmayınız ki psikolojik nedenli empotansda bu görüşmeler, şikayetlerinizin tamamen geçmesini sağlayabilir.


Ağızdan alınan ve ereksiyon oluşturmaya yarayan ilaçlar:


Ağızdan alınan ilaçlar penise gelen kan akımını artırarak etkili olurlar. Bu ilaçları aldıktan bir saat kadar sonra cinsel uyarı ile birlikte ereksiyon oluşacaktır. Bu ilaçların etkisinin daha güçlü olması için ağır bir yemekle birlikte veya hemen sonra alınmaması ve hayati tehlike oluşturabileceği için bazı kalp ilaçları ile birlikte alınmamaları gerekmektedir


Hormon ilaçları:


Yaşlanmayla ilgili olarak bazı hormonların vücudumuzdaki miktarı azalır. Bu hormonların ileri derecede azaldığı durumlarda cinsel isteğin azalması, enerji kaybı, kronik yorgunluk ve yetersiz ereksiyon söz konusu olur. Bu hormonların ağızdan, kalçadan iğne yoluyla, ciltten emilebilecek bantlar içerisinde veya kremler şeklinde verilmesi ile yukarıda sayılan şikayetler düzelir.


Vakum ereksiyon cihazları:


Bu cihazlar penise dışardan uygulanan cihazlardır. Uygulanan vakum ile fazla miktarda kan penis içerisine çekilerek yeterli bir ereksiyon oluşturulur ve bir lastik bandın penis köküne takılması ile kanın geriye kaçması engellenir. Böylece cinsel ilişki boyunca peniste yeterli sertlik sağlanmış olur.


Penise enjeksiyon tedavisi:


Bazı ilaçların direk penisin içerisine iğne ile verilmesinden sonra cinsel uyarılma gerekmeksizin ereksiyon oluşmaktadır. İlaç özel insülin iğnesi ile verilmektedir. Eğer üroloğunuz sizin için bu tedaviyi seçerse kendi kendinize iğneyi yapabilmeniz öğretilecektir.


Damar cerrahisi:


Yeterli kan akımına izin vermeyen tıkanıklıklarda tıkanmış olan bölümün aynı kalp ameliyatlarındaki gibi bypass edilmesi şeklinde yapılmaktadır.


Penis protezleri (mutluluk çubuğu) ameliyatları:


Yukarıda sayılan medikal tedavilerden fayda görmeyen hastalarda kalıcı çözüm olarak uygulanmaktadır.


Empotans tedavisinde penise enjeksiyon yapma


Penise yapilan iğne ile penis damarlarında genişleme, gelen kan akımının artması ve sonuçta doğal bir sertleşme sağlanmaktadır. Eğer doktorunuz tarafından sizin için bu tedavi uygun görüldü ise, size daha önceden reçete edilen ilaçları doktorunuz steril bir şise içerisinde karıştıracak ve gün ışığı görmesini engelleyerek size kendi kullanımınız için geri verecektir. Size verilen içinde ilaç olan şişeyi serin ve karanlık bir yerde (tercihen buzdolabı kapağında) saklayınız.


Eczaneden alacağınız özel insulin iğnelerine doktorunuzun size soyleyecegi miktar kadar cekecek ve penisinize uygulayacaksınız. İğneyi nasıl yapacağınız asağıda sırasıyla verilmistir.


- İlacı, iğneyi ve temiz alkollü bir pamuğu hazırlayın


- Ellerinizi sabun ile yıkayın


- İlaç şişesinin ağız kısmını alkollu pamuk ile silin


- İğne ile girerek şırınga içine ilacı çekin


- Şırıngayı iğnesi yukarı bakacak sekilde tutunuz ve dikkatlice tüm hava kabarcıklarını boşaltın


- Penisinizde iğneyi yapacagınız bölgeyi alkollu pamukla temizleyin


- Penisinizin uç kısmından diger elinizle tutup yavaşça öne doğru çekin


- İğnenin tamamını temizlediğiniz bölgeye dikeyle 45 derece açı oluşturacak şekilde batıriı(Aşağıdaki resimde)


- Şırınganın pistonunu ittirerek tum ilacı içeriye boşaltın


- İğneyi dişariya çıkardıktan sonra alkollu pamuk ile iğne yaptığınız bölgeye bir kaç dakika bastırın


- İğne ucunu kapağını taktiktan sonra daha sonraki iğne uçlarını da içine koyacağınız bir kavanoz içine atın (Kavanoz doldugunda kapağını kapatip çöpe atabilirsiniz. Böylece kullanılmış iğne uçlarının başkalarının eline batmasını engellemiş olursunuz)


- İğne yaptiktan yaklasik 10 – 20 dakika sonra penisiniz sertlesecektir


Dikkat onemli:


- Penisinize haftada 3 kereden fazla iğne yapmayın


- İğne yaptığınız yeri her seferinde sağ ve sol tarafa olmak üzere değiştirin.


- Eğer ereksiyonunuz 4 saatten fazla sürer ve yumuşama sağlayamazsanız mutlaka doktorunuza veya ilk yardıma başvurun


PENİS PROTEZİ (MUTLULUK ÇUBUĞU)


Penis protezi, psikolojik ve medikal tedavilere yanıt vermemiş empotanslı erkekler de kalıcı bir tedavi alternatifi olarak uygulanır. Protez ve parçalarının tamamı genel anestezi altında açık ameliyat ile penis ve etraf doku içerisine yerleştirilir. Cinsel ilişki öncesi protez, dışarıdan el yardımıyla ereksiyon durumuna geçirilir. İlişki sonrasında inmesi için yine hastanın manipulasyonu gereklidir.


Değişik tipte penis protezi bulunmakla beraber kabaca bükülebilir ve şişirilebilir olarak ikiye ayrılabilirler. Protez tipi ve ameliyat şekline siz ve üroloğunuz beraberce karar verecektir.


Penis protezinin sizin için iyi bir seçenek olmadığı durumlar şunlardır:


- Genel anestezi altında ameliyat olmanızı engelleyecek bir hastalığınız var ise


- Penis ve çevresinde protezin takılmasını engelleyecek daha önceden geçirilmiş bir ameliyatınızın olması


- Protez öncesi verilen tedavilerden herhangi birini kullanmaktan memnunsanız


- Eger empotans durumunuzun geçici olduğuna ve daha sonra normal bir ereksiyon sağlayabileceginize inanıyorsanız (unutmayınız ki ameliyat sonrası proteziniz çıkarılsa bile normal bir ereksiyon sağlayabilmeniz mümkün değildir).


Halen dünyada 300 binin üzerinde penis protezi takılmış ve aktif cinsel yaşama geri dönmüş erkek mevcuttur. Bu tedavi sonrasında hasta ve eş memnuniyet oranı oldukça yüksektir (% 90 ın üzerinde).


Protez tipleri:


1-Bükülebilir penis protezleri :


Bu tip protez iki sert çubuktan oluşur. Çubuklar ameliyat ile penis içerisindeki ereksiyon esnasında kanla dolan bölüme yerleştirilir. Normal günlük yaşamda sert çubuklar el ile aşagıya doğru bükülerek penisin inik duruma geçmesi sağlanır. İlişki öncesi yine el ile bükülen bölüm düzeltilerek penis düz duruma geçirilir.


Avantajları


- Siz ve eşiniz için kullanımı kolaydır


- Ameliyat şekli daha basittir


- Daha az mekanik parçası vardır


- En ucuz protez tipidir


Dezavantajları


- Penisiniz büküldüğünde bile sert olduğundan günlük yaşamda iç çamaşırınız içinde rahat pozisyonu bulmakta zorlanabilirsiniz


- Şişirilebilir protezlerde olduğu gibi hem ereksiyonda hem de inik durumda iken doğal hissetmeyebilirsiniz


2-Şişirilebilir penis protezleri:


Bu protezler birbirleri ile tüpler ile bağlantılı olmak üzere üç bölümden oluşur. Bölümler, penis içerisinde ereksiyonu sağlayacak olan iki silindir tüp, içi steril serum ile doldurulmuş ve alt karın bölgesinde kaslar altına yerleştirilmiş bir rezervuar ve yumurtalıklarınızın yanına yerleştirilmiş bir pompadır. Ereksiyonu sağlamak için pompayı iki yanından parmaklarınız ile bir kaç defa sıkmanız gerekir. Bu sırada rezervuar içerisindeki serum penis içindeki tüplere dolarak ereksiyonu sağlayacaktır. Pompayı sıktığınız sürece penis daha da sertleşecektir. Silindirler içerisindeki serumu boşaltmak yani penisi inik duruma getirmek için pompanın diğer yanındaki bölümlere basmanız yeterlidir.


Avantajları


- Doğala yakın bir ereksiyon ve cinsel ilişki yaşamanızı sağlar


- Penis içerisindeki tüpleri istediğiniz sertliğe getirmeniz mümkündür


- Şişirildiğinde penisinizin diğer protezlerde olduğundan daha şiş ve dolgun görünmesini sağlar


- Ereksiyon esnasında ve inikken normalden ayırt edilmeyecek bir penisinizin olmasını sağlar


Dezavantajları


- Protezi şişirmek ve indirmek için diğer protezlerden daha fazla el becerisi ister


- Daha fazla mekanik parça içerdiğinden bozulma ve bir süre sonra çalışmama riski diğerlerinden daha fazladır.


- Diğer proteze göre daha pahalıdır.


Ameliyat ve sonrası:


Ameliyat genel anestezi altında yapılmakta ve yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Hastanede kalış süreniz seçilen protez tipi ve sizin sağlık durumunuzla ilgili değişse de 3 günü geçmemektedir. Ameliyat öncesi tetkiklerinizin yapılması , ameliyat ve sonrası ile ilgili oluşabilecek komplikasyonların üroloğunuz tarafından size anlatılması ve ameliyat rızanızın alınması sonrasında ameliyata karar verilmektedir.


Ameliyat sonrasında taburcu olduğunuzda üroloğunuz size sıkı iç çamaşırları giymenizi ve 4 – 6 hafta cinsel ilişkiden sakınmanızı önerecektir. Ameliyat bölgenizde birkaç hafta süren sizi rahatsız eden ağrılarınız olacak ancak yaranızın tamamen iyileşmesi ile bu ağrılar geçecektir. Taburcu olurken üroloğunuz size yapacaklarınız ve sakınacaklarınız ile ilgili ayrıntılı bir liste verecek ve sizi kontrole çağıracaktır.


1975 yılından bu yana tüm dünyada 300 binin üzerinde empotanslı hastaya penis protezi takılmıştır. Şişirilebilen penis protezi ve hasta memnuniyeti hakkındaki bir çalışmada şu sonuçlar alınmıştır.


- Üç yıl sonunda takılan her yüz protezin 92 si problemsiz çalışmaktadır.


- Beş yılın sonunda her yüz protezin 86 sı problemsiz çalışmaktadır.


- Protez takılan yüz hastanın 87 si gerekirse bu ameliyatı tekrar olabileceklerini ifade etmişlerdir.


- Her yüz hastanın 88 i bu ameliyatı bir arkadaşına tavsiye edeceğini söylemişlerdir.Handan_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla  

Bookmarks

Etiketler
Empotans


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 07:53.

dekorasyon Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis
istanbul travestileri | istanbul travestileri | sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379