Alt 09 Mayıs 2011, 22:09   #1
Keyifli~Üye
 
TheKorsans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: 09 Mayıs 2011
Mesajlar: 23
TheKorsans is on a distinguished road
Puanlar: 2.292, Seviye: 1
Puanlar: 2.292, Seviye: 1 Puanlar: 2.292, Seviye: 1 Puanlar: 2.292, Seviye: 1
Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
Etkinlik: 0%
Etkinlik: 0% Etkinlik: 0% Etkinlik: 0%
Standart Google’un 10 doğrusu

Google’un arama sorgularını hangi düzene göre yaptığını az çok biliyoruz. Bu listelemeler 10 altın kurala göre yapılıyor. Bunların en başında, kullanıcıya önem vermek geliyor. Çünkü elde edilen bütün sonuçlar kullanıcı merkezli olmak zorundadır. İkinci madde de ise, tek bir alana yani en iyi yaptığınız işe yönelik içerik konusuna değinilmiş. Bir birinden önemli kurallar aşağıdaki gibi sıralanıyor. Bir web siteniz varsa, bu kuralları dikkate almanızı şiddetle öneririm. 1. Kullanıcıya odaklan, gerisi kendiliğinden gelecektir.
Biz, en başından beri mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya odaklandık. İster yeni bir İnternet tarayıcısı geliştirelim ister ana sayfamızın görünümünde bir değişiklik yapalım, kendi şirket içi hedeflerimizden veya kar oranlarımızdan çok, nihai olarak size hizmet ettiğimizden emin olmak için büyük bir özen gösterdik. Ana sayfa arayüzümüz açık ve basittir, sayfalar anında yüklenir. Arama sonuçlarındaki sıralamalar hiçbir zaman hiç kimseye satılmaz. Reklamlar açıkça reklam olarak belirtilir, alakalı içerik sunarlar ve dikkat dağıtıcı değildirler. Yeni araçlar ve uygulamalar geliştirdiğimizde, farklı bir şekilde nasıl tasarlanabileceğini düşünmenize gerek kalmayacak biçimde mükemmel çalışmaları gerektiğine inanırız.
2. Tek bir işi gerçekten iyi yapmak en iyisidir.
Biz arama yapıyoruz. Özel olarak arama sorunlarını çözmeye odaklanmış dünyanın en geniş araştırma gruplarından biriyle, neyi iyi yaptığımızı ve daha iyi nasıl yapabileceğimizi biliyoruz. Zor sorunlar karşısında bitmek bilmeyen denemelerimiz sayesinde karmaşık meseleleri çözebilmeyi ve milyonlarca kullanıcı için bilgi arama sürecini hızlı ve sorunsuz bir deneyim haline getirmiş olan bir hizmette sürekli olarak yenilikler sağlayabilmeyi başardık. Aramayı geliştirme kararlılığımız, öğrendiklerimizi Gmail ve Google Haritalar gibi yeni ürünlere uygulamamıza yardımcı olmaktadır. Aramanın gücünü daha önce araştırılmamış alanlara aktarmayı, insanların yaşamlarında sürekli olarak genişleyen bilgilere erişmelerine ve bu bilgilerden daha da fazla faydalanmalarına yardımcı olmayı umuyoruz.
3. Hızlı yavaştan daha iyidir.
Zamanınızın değerli olduğunu, bu nedenle web’de herhangi bir cevap ararken söz konusu cevabı hemen bulmak istediğinizi biliyor ve sizi memnun etmek için çalışıyoruz. Belki de biz, kullanıcıların ana sayfamızı mümkün olduğunca kısa sürede terk etmesini sağlamak için çabaladığımızı söyleyen dünyadaki tek grubuz. Sayfalarımızdan fazla bitleri ve baytları keserek ve hizmet ortamımızın verimliliğini arttırarak, kendi hız rekorlarımızı pek çok kez kırdık ve bu sayede bir arama sonucundaki ortalama yanıt süresini bir saniyenin çok çok altına indirmeyi başardık. İster bir mobil uygulama olsun, ister modern web için yeterince hızlı olmak üzere tasarlanmış Google Chrome tarayıcısı olsun, çıkardığımız her üründe hızı göz önünde bulundururuz. Her şeyi daha da hızlandırmak için çalışmaya devam ediyoruz.
4. Web’de demokrasi işe yarıyor.
Google arama, başka hangi sitelerin değerli içerik sunduğunu belirlemeye yardımcı olmak için web sitelerine bağlantı gönderen milyonlarca kullanıcıya dayandığı için başarılı olmaktadır. 200′den fazla sinyal ve patentli PageRank™ algoritmasının da yer aldığı bir dizi teknik kullanarak her web sayfasının önemini değerlendiririz. PageRank™, web’de hangi sitelerin, başka sayfalar tarafından en iyi bilgi kaynağı olduğu yönünde “oy aldığını” inceler. Web genişledikçe, her yeni sayfa, başka bir bilgi noktası ve sayılacak başka bir oy olduğundan, bu yaklaşım da gerçekten gelişir. Aynı şekilde, yeniliğin birçok programcının ortak çabasıyla gerçekleştiği açık kaynaklı yazılım geliştirmede de aktif rol almakyatız.
5. Bir yanıta ihtiyaç duymak için masanızda olmanız gerekmez.
Dünya giderek mobil hale geliyor: İnsanlar nerede olurlarsa olsunlar, ihtiyaç duydukları her an bilgiye erişmek istiyorlar. Yeni teknolojilere öncülük ediyor ve insanlara dünyanın her yerinde, e-postalarını ve takvim etkinliklerini kontrol etmekten video izlemeye kadar pek çok işi telefonlarından halletmelerine yardımcı olan mobil hizmetler için yeni çözümler sunuyoruz. Aynı zamanda hiç şüphesiz, bir telefondan Google aramaya girmenin çeşitli yollarına da öncülük ediyoruz. Buna ek olarak, ücretsiz, açık kaynaklı mobil platform olan Android ile her yerdeki mobil uygulama kullanıcılarını daha büyük bir yeniliğe teşvik etmeyi umuyoruz. Android, İnternet’i mobil dünyaya uyarlayan bir açıklık getirmektedir. Android, daha fazla seçenek sunduğu ve yenilikçi mobil deneyimler kazandırdığı tüketiciler açısından faydalı olmasının yanı sıra operatörler, üreticiler ve geliştiriciler için de yeni kazanç fırsatları sunmaktadır.
6. Kötülük yapmadan da para kazanabilirsiniz.
Google bir işletmedir. Yarattığımız kazanç ise şirketlere sunduğumuz arama teknolojisine ve sitemizde ve web’deki diğer sitelerde görüntülenen reklamların satışına dayanmaktadır. Dünyanın her yerinden yüz binlerce reklamcı, ürünlerinin tanıtımı için AdWords kullanmakta; yüz binlerce yayıncı ise site içerikleriyle ilgili reklam getirmek için AdSense programımızdan faydalanmamaktadır. Sonuç olarak reklamcı olsun veya olmasın kullanıcılarımızın tümüne hizmet verdiğimizden emin olmak amacıyla, reklam programları ve uygulamalarımız için, bir dizi yol gösterici ilke oluşturduk:
  • Gösterildikleri yerle alakalı olmadıkları sürece sonuç sayfalarımızda reklam görüntülenmesine izin vermiyoruz. Kesin olarak inandığımız ise, reklamların yalnızca ve yalnızca bulmak istediğiniz bilgilerle alakalı olduğunda faydalı bilgiler sağladığıdır. Bu nedenle, belirli aramaların kesinlikle hiçbir reklama yönlendirmemesi olasıdır.
  • Reklamcılığın, göz alıcı olmadan da etkili olabileceğine inanıyoruz. İstediğiniz içeriği görebilmenize engel olan pop-up reklamcılığını kabul etmiyoruz. Kullanıcının ilgilendiği alanla alakalı metin reklamlarının, rasgele görüntülenen reklamlardan çok daha fazla tıklanma oranı elde ettiğini ortaya çıkardık. İster küçük reklamcı olsun ister büyük, hedef kitleye yüksek oranda ulaşan bu aracın avantajlarından faydalanabilir.
  • Google’daki reklamlar, her zaman açık bir şekilde “Sponsorlu Bağlantı” olarak belirtildiği için arama sonuçlarımızın bütünlüğüne zarar vermez. Ortaklarımızı arama sonuçlarında daha yüksek sıralamalara yerleştirme niyetiyle hiçbir zaman sıralamaları değiştirmeyiz ve hiç kimse daha iyi bir PageRank satın alamaz. Kullanıcılarımız tarafsızlığımıza güvenir ve hiçbir kısa vadeli kazanç, bu güveni zedelemeyi başaramaz.
7. Daha fazla bilgi daima bulunmayı bekler.
İnternet üzerindeki HTML sayfalarını diğer tüm arama hizmetlerinden daha çok sayıda dizine ekledikten sonra, mühendislerimiz dikkatlerini henüz erişilebilir olmayan bilgilere çevirdi. Bu, kimi zaman yalnızca telefon numarası ve adres tablosuyla birlikte bir işletme dizinin eklenmesi gibi aramaya yeni veri tabanları eklemekti. Haber arşivlerini, patentleri, akademik makaleleri, milyarlarca görseli ve milyonlarca kitabı arayabilme olanağını eklemek gibi diğer çalışmalar, biraz daha yaratıcılık gerektiren işlerdi. Ayrıca, araştırmacılarımız tüm dünyadaki bilgileri, yanıt arayan kullanıcılara sunmanın yollarını incelemeye devam etmektedir.
8. Bilgiye duyulan ihtiyaç tüm sınırları aşar.
Şirketimiz California’da kuruldu, ancak misyonumuz tüm dünya için ve her dilde bilgiye erişimi kolaylaştırmaktır. Bu amaçla, düzinelerce ülkede ofislerimiz vardır, 150′den fazla İnternet alanı barındırmakta ve sonuçlarımızın yarısından fazlasını Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan kullanıcılara sağlamaktayız. Google’ın arama arayüzünü 110′dan fazla dilde sunuyor, kullanıcılara sonuçları kendi dillerinde yazılmış içerikle sınırlandırma olanağını sağlıyor ve tüm diğer uygulama ve ürünlerimizi mümkün olduğunca çok dilde sunmayı amaçlıyoruz. Çeviri araçlarımızı kullanan kişiler, dünyanın bir ucunda hiç bilmedikleri bir dilde yazılmış içeriği keşfedebilirler. Dünyanın en uzak köşelerinde bile sunabildiğimiz hizmetlerin çeşitliliğini ve kalitesini, bu araçlar ve gönüllü çevirmenlerimiz sayesinde büyük ölçüde geliştirmeyi başardık.
9. Takım elbise giymeden de ciddi olunabilir.
Kurucularımız Google’ı çalışmanın zor ancak mücadelenin de eğlenceli olduğu fikrinden yola çıkarak kurdu. Biz, doğru bir şirket kültürü içerisinde büyük ve yaratıcı işlerin gerçekleşme olasılığının çok daha yüksek olduğuna inanıyoruz. Üstelik bunun sadece lava ışıkları ve kauçuk toplar anlamına gelmediğinden de eminiz. Ekip başarıları ve bireysel başarılardan gelen gurur, genel başarımıza çok büyük bir katkı sağlamaktadır. Her biri farklı alanlardan gelen işe, oyuna ve hayata karşı yaratıcı yaklaşımları olan enerjik ve tutku dolu çalışanlarımıza çok güveniyoruz. Atmosferimiz sıradan olabilir, ancak bir kahve molası sırasında, spor salonunda veya ekip toplantısında yeni fikirler ortaya çıktığında bunlar paylaşılır, test edilir ve baş döndürücü bir hızla hayata geçirilir. Kimbilir belki de dünyanın kullanımına sunulmak üzere yepyeni bir projenin başlangıç noktasını bile oluşturabilir.
10. Harika yeterince iyi değildir.
Bir alanda çok iyi olmayı, ulaşılacak son nokta olarak değil, bir başlangıç noktası olarak görürüz. Henüz erişmemizin mümkün olmadığı hedefler belirleriz çünkü bu hedeflere ulaşmak için çalışırken beklediğimizden daha ileriye gidebileceğimizi biliyoruz. İnovasyon ve deneme yoluyla, iyi işleyen ürünler yaratmayı ve bunları beklenmedik şekillerde geliştirmeyi amaçlıyoruz. Örneğin, mühendislerimizden biri, aramanın doğru biçimde yazılan kelimelerde iyi çalıştığını fark ettiğinde, aramanın yazım hatalarını nasıl ele aldığıyla ilgilendi. Bu da onu sezgisel ve daha yardımsever bir yazım denetleyicisi oluşturmaya yöneltti.
Google’un arka planında kaldığı bu kuralların kaynağı Our philosophy – Company adresidir. Bu kuralları SEO kuralları olarak da belirlemek yanlış olmaz
TheKorsans isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yeni Konu aç Cevapla  

Bookmarks

Etiketler
doğrusu, doÄ�rusu, google’un, googleâ��un


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler Arama
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:04.

dekorasyon Endüstriyel Mutfak EKipmanları sanal ofis Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | sanal ofis | muadil toner | fantezi iç giyim fantezi giyim kerebiçci kerebiçci oğuz kerebicci.com araç takip sistemleri | kişi takip sistemleri | Varlık takip sistemleri | filo takip sistemleri |
istanbul travesti | istanbul travesti izmir escort bayan izmir escort tuzla escort bursa escort bursa escort casino siteleri casino siteleri casino siteleri casino siteleri casino siteleri bahis siteleri istanbul travesti travesti forum |
istanbul travesti Mekanları | istanbul travesti Haber | istanbul travesti Bilgi | istanbul travestileri | istanbul travesti | travesti | ankara travesti| ankara travesti | ankara travesti ankara travesti

Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429