Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » Denizli Yaşam Koçluğu

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 23 Mart 2014, 18:07   #1
  Keyifli~Üye
   
  sayginnlp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 11 Mart 2014
  Mesajlar: 11
  sayginnlp is on a distinguished road
  Puanlar: 596, Seviye: 1
  Puanlar: 596, Seviye: 1 Puanlar: 596, Seviye: 1 Puanlar: 596, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 71%
  Etkinlik: 71% Etkinlik: 71% Etkinlik: 71%
  Standart Denizli Yaşam Koçluğu

  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi

  Yaşam Koçluğu kişisel hedeflerine ulaşmalarında bireylere bir yol haritası sunar. Alanlarında başarılı olmuş binlerce insanın, yaşamları boyunca elde ettikleri deneyimleri danışanlara aktarır. Bu deneyimlerin ortak özelliklerini araştırır ve bireylerin kullanabilecekleri stratejiler haline çevirir.
  Denizli Yaşam koçluğu eğitimi ; profesyonel bir yol arkadaşlığıdır. Hayatınızda yolunuza çıkan engelleri zorlanmadan aşmanıza ve hayat kalitenizi arttırmanıza yardım eden bir sistemdir. Hayallerinizi hedeflere dönüştürmenize ve hedeflerinize doğru adım adım ilerlemenize yardımcı olur. Kendinizi keşfetmenize ve hayatınızda fark yaratmanıza yardımcı olur.

  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi Neler Kazandırır

  • Kişisel farkındalığını artırır
  • İş ve özel yaşam arasında daha iyi bir denge yaratır.
  • Hedeflere ulaşmayı engelleyen tutum ve davranışları keşfetmeyi ve düzeltmeyi sağlar.
  • Yaratıcılığı ve hayal gücünü kullanmayı geliştirir.
  • Yaşamının sorumluluğunu alarak olaylara objektif bakmayı sağlar.
  • Karar vermeyi ve uygulamayı destekler.
  • Kişinin gerçekten ne istediğini fark etmesini sağlar.
  • Vizyon yaratır, vizyon doğrultusunda imaj geliştirir.
  •Yetenekleri bulup, bunların kullanılmasını destekler.
  • Olumsuz duygu ve düşünceleri temizlemeyi sağlar.


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı; kişinin, kendine daha fazla zaman ayırmasına ve geleceğine ilişkin daha net plan yapmasına yardımcı olmak, güçlü ve zayıf yanlarını keşfederek, kendini sorgulatmak, çözümlerini üretmek, kendi kendini yeniden yapılandırmaktır. Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Amacı; kişinin, şu an ki mevcut durumundan hedeflerine ulaşılana dek, koçun tespit ettiği program çerçevesinde kişinin yaşam alanları; kariyer, iş,finans, sağlık, aile, sosyal hayat, kişisel (endişe, öfke kontrolü, kendini ifade edebilme, stres, özgüven) v.b. alanlarda kişinin isteği doğrultusunda hayatını şekillendirmektir. Yaşam Koçları bireylerin hedeflerine daha hızlı ve etkili ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla profesyonel bir kişisel çözüm hizmeti verirler. Yaşam koçu insanların hayatında nasıl mutlu olabileceğiyle ilgilenir.

  YAŞAM KOÇLUĞU NEDİR?

  En basit ve yalın tanımı ile “yol arkadaşlığıdır.” Hayallerinize, isteklerinize, gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için bir tür yolculuk yaparsınız. İstediğiniz yere en sağlıklı, hızlı ve etkin şekilde ulaşmanızı sağlar. Koçunuz; yol arkadaşınız olarak kendi potansiyelinizi keşfetmenizi ve ortaya çıkarmanızı destekler. Sizi motive eder. Hedeflerinize giden yolda kendinize inşa ettiğiniz duvarları, görmenizi sağlar. Farkındalığınızı artırır. Olaylara, kişilere bazı teknikler kullanarak farklı açılardan bakmanız için yardımcı olur. Kısacası; hedeflerinize ulaşmanızın yanı sıra kişisel gelişiminize katkı sağlar. Yaşam kalitenizi artırmanız için çalışır.

  Koç doğru ve güçlü sorular soran bir yol arkadaşıdır. Problemlerin çözülmesi veya geliştirilmesi gereken konularda neler yapılması gerektiğini hazır olarak sunan değil, çözümü doğru sorular sorarak danışanın kendini keşfetmesini sağlayan iyi bir dinleyici ve gözlemcidir. Danışanı farklı bakış ,açısından baktıran kişidir koç. Danışanın hedeflediği yolda yürümesi konusunda yanında yürüyen kişidir.

  YAŞAM KOÇU NEDEN GEREKLİ ?

  Yaşam koçluğunda amacımız; hedeflerimizi ve önceliklerimizi belirlenirken aynı zamanda özgüven, öz değer ve özsaygıyı güçlendirmek ve karşılaştığımız problemlerimizi çözmemiz, zamanımızı ve enerjimizi daha etkin kullanmamız ,kişisel yaşamımız ve iş yaşamımız arasındaki ruh, beden, zihin üçlüsündeki denge tutabilmemiz için ve sınır koyamayıp HAYIR diyemediğimizde kendi özümüze farklı bakış açıları kazandırır. Farkında lığımızı artırarak zorlaştıran engellerin üstünden atlayarak, yanından geçerek,ya da tamamen engeli ortadan kaldırarak , sizin hayatınızdaki satır aralarınızı duymanızı ve tıpkı bir ayna gibi yansıtmayı öğrenmenizi sağlar.

  Aile, sosyal çevre, sağlık, kariyer ya da yaşamımızın daha iyi bir seviyeye getirmek istediğimiz her alanında nasıl ilerleyeceğini öğrenmek isteyen herkes içindir. "Kendi" gibi davranamayan, kendi kişilik özelliklerine yabancılaşanlara, yaşamın her alanını dengelemek, daha özgüvenli yaşamak ve artık hayatında değişim tohumları ekmek isteyenlere yönelik danışmanlıktır, yaşam koçluğu.

  Yaşam tarzımıza, alışkanlıklarımıza, sosyal çevremize uygun, ulaşılabilir hedefler koymamızı sağlar. Bu hedefler için kendimizde, yaşam alanımızda bizi sıkıntıya sokan, bize stres yaşatan her türlü olaya, duruma, kişiye karşı bilinçli olarak farkındalığımızı arttırarak pozitif yönde istediğimiz gelişim sürecini hayatımıza uyarlamamıza ve bunu bir yaşam tarzı olarak benimsememize yardımcı olur.

  YAŞAM KOÇU KİŞİYE NELER KATAR?

  Büyürken bu soruyu sıkça duymuş olabilirsiniz. Elinizde sihirli bir değnek olsa ne yaparsınız? Her şeyi oturduğu yerden, hiçbir zahmete katlanmadan sahip olmak isteyenler, sihirli bir değnek olsa da yaşamımı değiştirsem derler.
  Biz yaşam koçları, hayatınızı nasıl düzene sokacağınızın püf noktalarını görmenizi sağlarız. Kişinin kendini keşif yolculuğunda bulmak istediği her şeyi bulması için gerekli ekipmanı sağlar diyebiliriz. Elinize bir değnek veririz. Sizde neyin değişmesini istiyorsanız, değneği o tarafa uzatırsınız. Değneği uzatırken gösterdiğiniz gayret ne kadar büyükse, yaşamınızdaki sihri de o kadar büyük olur. Çünkü değneği sihirli yapan, kişinin kendisidir. Kendi gücünüzü keşfettiğinizde sihirli değneği istediğiniz gibi kullanmayı başarabilirsiniz. Yeter ki yürekten isteyin.

  KOÇLUK NE DEĞİLDİR?

  Yaşam koçluğu terapi değildir.Yaşam koçu hedeflerinize ulaştıran kişidir.Terapist değildir,tedavi etmez,yaşam koçu kişisel gelişim profesyonelidir.Danışman değildir.çözüm önermez,farkındalıkla çözüme ulaştırır.Koçlar psikiyatri değildir ,kişisel gelişim eğitmenleridir.

  YAŞAM KOÇUNDAN KİMLER FAYDALANIR?

  Yaş, iş, mevkii, cinsiyet, din, dil, ırk, medeni durum ne olursa olsun, sadece ve sadece kendini keşfetmek isteyen, hayallerine, mutluluğuna, arzuladığı ve gerçekten sevdiği değerlere ulaşmak isteyen ruh sağlığı yerinde olan herkes…

  Yaşamında değişiklik yapmak, tam potansiyelini eyleme geçirmek isteyen ve bunun için çalışmaya, risk almaya hazır kişiler. Yaşamlarında daha mutlu ve huzurlu olmak isteyen ilerlemeye açık bireyler ve bu bireylerden oluşan kurumlar…


  YAŞAM KOÇLUĞU KİŞİLİĞİ NASIL GÜÇLENDİRİR ?


  Bence kişilikler zaten güçlü en yüksek potansiyelle dünyaya geliyoruz. Sadece zamanla bu gücü çocukluktan yetişkinliğe kadar yaşadığımız aile,çevre ve kendimizin algılayıp oluşturduğumuz senaryo ve çocukluktaki içselleştirdiğimiz inançlarımızla oluşan değerler ve koşullar gereği kullanmamaya başlıyoruz.Koçluk bizim kullanmadığımız kapattığımız güçlü yönlerimizi ortaya çıkarmamızda yol arkadaşlığı yaparak güçlü yönlerimizi tekrar keşfetmemizi sağlıyor.

  SONUÇLARIN HEP OLUMLU OLACAĞINI SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ ?

  Burada kime yada neye göre olumlu kavramını düşünmek gerekiyor. Seans sonunda elde edilmek istenilen iyi-yada kötü şey elde ediliyorsa sonuç olumludur. Bu kişinin yüzleşmek istemediği negatif bir sonuç da olabilir. ve sonuçta sadece yargısızca dinlenilmek bile kişiye yetiyor. Danışana hiçbir şekilde olumsuzluk yaşatması söz konusu değildir.

  DANIŞANLARINIZA NASIL HİZMETLER VERİYORSUNUZ?

  Danışanlarımın yaşamlarında ihtiyaç duyduğu her alanda (kariyer, aile, arkadaşlık ilişkileri, finans, romantik ilişkiler, sağlık/kişisel bakım, sosyallik, eğlence, kişisel, ruhsal gelişim, fiziksel ortam vb.) tatmin olmaları için hedefler belirliyoruz. Bu hedeflere ulaşmak ve süreçte kişinin farkındalığını artırmak hizmetin ana amacı. Danışanlarım arasında; işyeri sahipleri yöneticiler, oyuncular, ev hanımları, çalışan grubu da var .
  Kurumsal koçlukta ise şirketin vizyonu belirlemek, bu vizyon doğrultusunda iş hedeflerini netleştirmek ve çalışan verimliliğini, motivasyonu ortak hedeflere koşarken artırmak var.


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?


  Hayatını hak ettiği gibi yaşamak isteyen yediden yetmişe herkes yaşam koçluğu eğitimine katılabilir. Kendini daha iyi tanımak, hayatını kendisi şekillendirmek, yaşam dengesini oluşturmak ve hayatını gerçekte olmasını istediği şekilde yaşamak isteyen herkes; ev hanımlarından, üst düzey yöneticilere, doktorlardan, öğrencilere, muhasebecilerden, avukatlara, askerlerden polislere… Hayatının tadını çıkarmak isteyen herkes katılabilir. Yaşam koçluğu; duygusal açıdan iyi durumda olan, fakat hayatlarından daha fazla şey bekleyen insanlar için çok uygundur.


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Süresi


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitimi; bireysel olarak uygulanmaktadır. Bireysel uygulanan bu program seanslar şeklinde uygulanır. Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterlidir. Ön görüşme sırasında yaşam koçluğu programınız size özel şekilde tasarlanır.


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Süreci  Denizli Yaşam Koçluğu; programında kişinin kendi mükemmelliğine nasıl ulaşacağına dair net ve etkili yollar gösterilmektedir. Öncelikle katılımcılar, ön görüşmeye alınır. Yaşam Koçluğu Eğitimi sırasında uygulanacak seans sayısı ve içeriği danışan ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir. Danışanlar içindekileri anlatırlar. Geçmişiyle, sorunlarıyla ve gelecekleriyle ilgilenirler. Yaşamda istenilen değişimler doğrultusunda çalışmalar yapılır. Uygulamalar ve pratiklerle program sürdürülür.


  Denizli Yaşam Koçluğu Eğitiminin Yöneticileri


  Saygın Coaching & Consulting bünyesindeki yaşam koçları, hayatın nasıl daha etkin ve etkileşimli olabileceği sorusundan yola çıkarak, yepyeni bir yöntemle kişisel gelişim dünyasında bütünsel yaklaşım danışmanlığını uygulamaktadır.


  Saygın Coaching & Consulting tarafından dünyadaki yaşamın baş aktörlerini profesyonelleştirmeye yönelik bir proje geliştirildi. Bireyin bedensel, zihinsel, sosyal ve ruhsal yönden analizi yapılarak ihtiyaçları saptanmaktadır. Bu çalışmalar Kişisel ve Kurumsal Gelişim Uzmanı / Yazar, Master Koç, Master Trainer/Uzman Psikolog Cemal KONDU genel direktörlüğünde yürütülmektedir. Ekipte, bireyin gerçekpotansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynayan performans ve zihinsel gelişimteknikleri konusunda uzmanları da bulunmaktadır.

  Saygın Coaching & Consulting ALSANCAK -GENEL MERKEZ İZMİR

  Kıbrıs Şehitleri CAD No: 30 EBRU APARTMANI Daire: 11 Alsancak - İzmir

  Tel: 0232 4225954 Cep:0 535 6673224

  Saygın Coaching & Consulting DENİZLİ

  Adres :Mehmetçik Mah. 2576 Sk. No:5 Kat :1 DENİZLİ

  Tel :+90(258) 213 0 999 - +90(532) 100 11 65

  E-Posta :[email protected]

  Sitelerimiz:

  Denizli Öğrenci Koçluğu Eğitimi

  Denizli Yaşam Koçu, Yaşam Koçu Denizli, Denizli Yaşam Koçluğu, Yaşam Koçluğu Denizli, Denizli yaşam koçluğu eğitimi, yaşam koçluğu eğitimi Denizli, yaşam koçluğu kitap, yaşam koçluğu nedir, Denizli yaşam koçluğu sertifikası, yaşam koçluğu sertifikası Denizli, Denizli yaşam koçu nasıl olunur, yaşam koçu nasıl olunur Denizli, Denizli yaşam koçluğu kursları, yaşam koçluğu kursları Denizli, Denizli kişisel yaşam koçluğu, kişisel yaşam koçluğu ve Yaşam Koçluğu Programlarıyla ilgili tüm bilgileri buradan takip edebilirsiniz
  sayginnlp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks

  Etiketler
  denizli yaşam koçluğu


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:14.

  dekorasyon Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | bursa escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389