Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » Termal Otelleri

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 10 Eylül 2014, 12:35   #1
  Keyifli~Üye
   
  termalotelleri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 10 Eylül 2014
  Mesajlar: 1
  termalotelleri is on a distinguished road
  Puanlar: 14, Seviye: 1
  Puanlar: 14, Seviye: 1 Puanlar: 14, Seviye: 1 Puanlar: 14, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 14%
  Etkinlik: 14% Etkinlik: 14% Etkinlik: 14%
  Standart Termal Otelleri

  Termal Otel Konaklama Fiyatları 70 TL’den Başlıyor!

  Termal Otel Konaklama FiyatlarıTürkiye’nin zengin kaynak sularının olduğu bölgelere yayılmış olan termal oteller, özellikle sağlık sorunları olan misafirlerine şifa dağıtmayı bir misyon haline getirmiştir. SPA’dan çamur havuzlarına, buhar odası hizmetlerinden masaja kadar zengin donanımlarıyla Türkiye’nin en iyi konaklama seçeneklerini sunarlar. Termal otel fiyatları standart tatil otellerine oranla mevsimsel değişiklik göstermez. Genel olarak 70 TL ile 300 TL arasında şekillenirler.  Termal otellerde gecelik konaklama ücretleri bölgeye ve verilen ekstra hizmetlere göre değişiklik gösterir. Kaplıca tesislerinde yer alan oteller daha ucuz olurken SPA ve Wellness hizmeti verenlerin oda fiyatları pahalı olabilir. Ancak yıl boyu gerçekleşen kampanyalar ile bütçenizi zorlamadan sağlıklı tatil yapmanız mümkün.  Ayrıca Termal otel fiyatları;

  * Kurban bayramı
  * Ramazan bayramı
  * Yılbaşı
  * Resmi bayramlar
  * Özel günlerde artış gösterdiği için erken rezervasyon yaptırmanızda yarar var.  Şehir Şehir En İdeal Konaklama!

  İstanbul kaplıca turizmi açısından gelişmiş bir kent değil. Tek bir tesis ve otel var. Bu nedenle İstanbul termal otel fiyatları 250 ile 350 TL arasında değişiklik gösterir. Tuzla kaplıcalarının yakınında bulunan işletmede lüks sağlık hizmetleri sunulur.

  Yalova

  Yalova’da altın madalyaya sahip termal bir belde bulunuyor. Osmanlı sultanlarından günümüz insanına kadar her devirde talep gören şifalı suların etrafında açılan Yalova termal otel fiyatları 80 ile 200 TL arasında değişir. Dönemsel uygulanan kampanyalarla daha ucuza tatil yapmanız olasıdır.

  Balıkesir

  Balıkesir’in sıcak ve soğuk havuzlu, jakuzili ve güzellik merkezi olan termallerinin gecelik fiyatları 100 ile 200 TL arasında değişir. Kaplıca merkezlerinde ise daha az ödeyerek daha uzun süre kalabilirsiniz.

  Afyon

  Doğal tedavi ve rehabilitasyonu ön planda tutan Afyon termal konaklama yerleri bölgenin yeraltı suları açısından zengin olması sebebiyle rekabet halindedirler. Bundan dolayı yıl boyu kampanyalar düzenlenir. Eğer elinizi çabuk tutarsanız 70 liraya bile konaklayabilirsiniz. En fazla vereceğiniz ücret ise 200 TL civarıdır.

  Diğer kentlerimizdeki oda ücretleri de hemen hemen aynıdır. Ancak bizimle iletişime geçerseniz daha ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.


  150 TL’den Başlayan Fiyatlarla Hem SPA Hem De Tatil Fırsatlarından Yararlanın!

  Türkiye’deki tesisler SPA ve Wellness hizmetleri de sunuyor. Baştan ayağa yenilenmeniz için cilt bakımından masaja, çamur banyosundan buhar tedavisine kadar dilediğiniz hizmetten yararlanmak için gecelik 150 TL ödemeniz yeterli.

  Uzman doktorların özel olarak sizinle ilgilendiği, şikayetlerinize çözüm bulunmaya çalışıldığı bu işletmelerde ayrıca fitness salonlarından, güzellik merkezlerinden ve düzenlenen aktivitelerden yararlanabilirsiniz.
  Spa Nedir? – Suyun İyileştirici Gücünü Keşfedin


  SPA Nedir?SPA Latince “Salus Per Aguam” kelimesinin kısaltılması ile oluşturulmuştur. Spa nedir? Kelime anlamı su ile gelen rahatlıktır. Bu sözcük dışında genellikle “Sanus Per Aquam” da kullanılır. Suyun iyileştirici gücünü kullanarak çeşitli rahatsızlıklara çözüm bulmak ve ayrıca estetik ve güzelliği kazanmak amaçlanır. Hizmetlerin verildiği merkeze de bu ad verilmektedir.  Spa’nın Tarihçesi – En Eski Tedavi Yöntemlerinden SPA

  Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan SPA’nın savaşlarda yaralanan askerleri iyileştirmek için kullanıldığı biliniyor. İnşa edilen dev banyolarda Romalı askerler tedavi edilir. Daha sonra 14. yüzyılda Belçika’da kurulan bir merkezde yine savaş gazilerinin ruhsal ve fiziksel tedavileri gerçekleştirilir.

  Sonrasında Avrupa’ya yayılarak kaplıca ve deniz sularının da kullanılması ile birçok terapiyi kapsamıştır. Hidroterapi denilen hastaların fonksiyonel kayıplarını suyun gücü ile tekrar kazandırmak olan yöntemle birlikte gelişmiştir. Ayrıca estetik ve güzellik merkezlerine de isim vermiş olan SPA termal otel fırsatları ve kaplıcaların da kapsamına girmiştir. Türkiye’de de oldukça yaygın bir şekilde uygulanmaktadır.
  Spa Birliğinin Yapmış Olduğu Sınıflandırma

  En çok tercih edilen açıklamalarıyla sunduğumuz bu çeşitlerin yanı sıra Yolcu Gemisi-Cruise Spa ve Günlük Spa (Spa kulübü) gibi birçok şekilde sınıflandırılmıştır. En çok rağbet gören ve özelikle turizme de hizmet eden çeşitleri:

  1.Medikal/Sağlık/Tıbbi Spa: Sağlık personelleri tarafından geniş çerçevede uygulanan Spa hizmeti yanında Wellness bakımı da yapan modern tedavi hizmetidir.

  2. Tatil/Otel/Dinlenme Yeri/ Resort Spa: Herhangi bir tatil beldesinde, otel bünyesinde profesyonelce yönetilen ve her yeniliği takip eden yanında wellness ve fitness gibi hizmetlerin birlikte sunulması

  3. Termal/Kaplıca/Mineral Spa: Kaplıcanın kaynağından çıktığı yerde kurulan termal otellerin suyla gelen doğal mineral, deniz suyu ve termal çamuru spa hizmetleriyle birleştirerek hidroterapi gibi


  Spa Nasıl Uygulanır? – Buhar Hamamından İsveç Masajına Bir Sağlık Yolu

  SPATürkiye’de yeni yeni oturmaya başlayan SPA yöntemi genellikle otellerde uygulanmaktadır. Termal otellerin de bünyesinde bulunan hizmet için ayrıca özel merkezler de açılmıştır. 6 değişik biçimde uygulanan SPA yöntemlerine:
  Buhar hamamı: Su buharlarının vücuda uygulanarak toksinlerin atılmasını sağlayan masaj türü.

  İsveç Masajı: Bel, ayak ve kol bölgelerine uygulanan masajlardır.

  Thalasso: Deniz suyunun kullanılarak yapılan terapi yöntemi.

  Tuz peelingi: Kalın tuz parçaları kullanılarak yapılan ve vücuttaki ölü hücrelerin atılmasını sağlayan masaj.

  Aromaterapi: Çeşitli çiçekler ve bitkilerin kullanılması ile uygulanan canlandırıcı ve rahatlatıcı terapi yöntemi.

  Fango: Çamur banyosu şeklinde uygulanan ve kan dolaşımını hızlandıran uygulama.

  Daha çok Asyalı masajı uzmanlarının maharetli ellerinden yapılan Spa masajları tercih edilmektedir.

  Spa’nın Yararları – Hiç Olmadığınız Kadar Sağlıklı Olmanız Mümkün  SPA yöntemlerinin hem ruhsal hem de fiziksel birçok yararı bulunuyor. Bunlardan bazıları:

  Kan dolaşımını hızlandırır.

  Vücuttaki ölü derileri atar.

  Cilt problemlerini ortadan kaldırır.

  Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına katkı sağlar.

  Vücuttaki yağların atılmasına ve cildin pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.

  Ruhsal rahatlama sağlar ve uyku bozukluğu, gerginlik gibi sorunların atlatılmasını sağlar.

  Romatizmal rahatsızlıkların giderilmesine yardım eder.

  Stres, yorgunluk gibi sorunları giderir ve kişiye enerji verir.

  Kasları yumuşatır ve eklem rahatsızlıklarını giderir.

  Egzotik Spa Masajı Keyfi – Aromatik Yağlarla Rahatlama

  Uygulama esnasında kullanılan doğal bitkisel yağ karışımları, kokuları ve masaja olan sağlıklı etkileriyle tamamlayıcı tedavisel etkenlerdir. Odunsu kokular ağırlıklı tütsüler ve rahatlatan müziklerde terapiler gibi masaj konusunda oldukça etkilidir.

  Daha çok geleneksel Bali masajlarının uygulandığı Spa merkezlerinde şu spa masajı çeşitleri de uygulanır.

  Abhyanga,spa

  Shiroabhyanga,

  Shirodhara,

  Taş masajı,

  Tai masajı,

  Shiatsu

  Özellikle relaks masajlar vücudunuzun birçok bölgesini rahatlatacak ve tüm yorgunluğunuzu almaya yetecektir.  Ne Kadar Ücret Ödenir? – Uygun Ücretlere SPA Hizmetleri

  SPA genellikle termal otellerde verilen bir hizmet olduğu için konaklama ücretlerine dahil edilmektedir. Ancak bazı oteller ekstra masajlardan ve tedavilerden ek ücret talep edebilmektedir. Ayrıca kurulan SPA merkezleri ise kendilerine göre bir tarife belirlerler. Değişen hizmet şekilleri ile birlikte farklılıklar görmeniz mümkün. Bu sebeple en sağlıklı bilgiyi oteller ile iletişime geçerek alabilirsiniz. Spa merkezleri genellikle buhar odası, havuz ve saunadan oluşmaktadır ve ücretler en çok sizin seçtiğiniz masaj tekniğine oranla değişiklik gösterir.
  Wellness Nedir? –İyi Hissedin Metodu

  wellnessİngilizce “well” kelimesinden türetilen Wellness, fiziksel ve zihinsel olarak iyi olma durumuna verilen isimdir. Bu da düzenli egzersiz, doğru beslenme ve ruhsal iyileşme ile birlikte gerçekleşir. Kişilerin kendini mutlu ve sağlıklı hissetme yöntemi olarak uygulanan Wellness’in türleri ise:  Fiziksel

  Entelektüel

  Duygusal

  Sosyal

  Ruhani

  Çevresel


  Neden Wellness? – Wellnessin Faydaları

  Bugün tüm dünyada besin değerlerinin kalitesinin gün geçtikçe düştüğünü hepimiz biliyoruz. Üzerine bir de düzensiz beslenme alışkanlığı ve stresli yaşamın getirdiği ruhsal yorgunlukta eklenince her şey daha korkunç bir hal alıyor. Wellnessin faydaları saymakla bitmez ama en önemli etkisi kendinizi oldukça iyi hissetmeniz olacaktır. Mutlu olduğunuzda çevrenize yaydığınız enerji de hemen fark edileceği için çevrenize de yaymış olacaksınız.

  Adım adım gerçekleşmesi gereken bu uygulamalar bütünü Wellness sonunda daha sağlıklı hatta daha uzun bir yaşamın kapısını çalmış olacaksınız.
  Wellness Nasıl Uygulanır? – Mutlu Olmak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey Wellness’te
  Termal otellerde ve SPA merkezlerinde uzman doktorlar tarafından uygulanan yöntemler fiziksel ve ruhsal birçok terapiyi kapsadığı için uzun bir süreç gerektirir. Eğer kilo alıyorsak, spor yapmıyorsak, hastalıklara yakalanma sıklığımız arttıysa, sigara ve alkol tüketiyorsak, çok stresli bir hayatımız varsa Wellness’e ihtiyacımız var demektir.
  Programlar kondisyon bantları, bisikletler, kas geliştirme ürünlerinin kullanılması ile psikolojik terapi yöntemlerini içerir. Ayrıca aşağıda sayacağımız yollar ile uygulanır.
  Protein takviyesi: Kasların ve kemiklerin güçlenmesi ile hastalıklara karşı direncin artması için kişilere protein takviyesi yapılır. Beslenme listeleri uzmanlar tarafından hazırlanır.
  Vitamin ve lif tüketimi: Gelişimi sağlamak ve vücuttaki toksinleri atmak için gerekli olan vitamin ve lif tüketiminin gerçekleşmesi sağlanır.
  Su: İnsan vücudunun en çok ihtiyacı olduğu besin maddelerinden biri de sudur. Kişilere bol bol su içme alışkanlığı kazandırılır.
  Egzersiz: Fazla kiloları atmak ve vücudu şekle sokup kendimizi iyi hissetmemiz için yapılan egzersizler düzenli hale getirilir.
  Diyet: Uzman diyetisyenlerin hazırladıkları beslenme programları ile hem doğru yeme şekilleri öğretilir hem de kilo vermeye yardımcı olunur.
  Psikolojik Destek: Amaç kişilere kendilerini iyi hissetmelerini sağlamaktır. Bu sebeple her türlü destek verilir. Merkezlerde yer alan danışmanlar aracılığı ile sorunlar belirlenir ve üstesinden gelinmeye çalışılır.
  Wellnes’in Yararları Nelerdir? – Fiziksel ve Ruhsal İyileşme Yöntemi

  Yöntemin kişilere ruhsal ve fiziksel pek çok yararı var. Bunlar:
  Daha fazla enerjiye sahip olma
  Yüksek özgüven
  Güçlü kaslar ve esnek bir vücut yapısına sahip olma
  Yüksek konsantrasyon
  Daha uzun ve sağlık bir yaşamın kapılarının açılması
  Kalp ve akciğer kapasitesinin artması
  Yaratıcılık gücünün artması
  Kişinin kendini daha mutlu hissetmesi
  Düzenli egzersiz yapma alışkanlığının kazandırılması
  Fiziksel ve zihinsel gücün artma  Wellness Ücretleri Ne Kadardır? – Fırsatları Kaçırmayın

  Wellness SPA merkezlerinde ve termal otellerin hizmetleri içerisinde yer almaktadır. Geniş bir zaman ve çaba gerektirmesinden ötürü istenen hizmetlere göre ücret belirlemesi gerçekleştirilir. Otellerin ve merkezlerin sundukları imkanlarla da yılın belli dönemlerinde uygun fiyatlara hem konaklama hem de diyet, egzersiz ve güzellik uygulamalarından faydalanabilirsiniz.
  Wellness’e İhtiyacımız Var Çünkü…
  Dinlenmek için yeteri kadar zaman ayıramıyoruz.
  Tahıl, sebze ve meyve gibi lif kaynaklarının yeterince tüketilmesi.
  Stresli yaşamlara sahibiz.
  Uzun ya da kısa soluklu tedavi süreçleriyle oluşa yıpranmalar.
  Hareketsiz yaşam biçimlerine sahibiz.
  Günlük beslenmemizde yeteri kadar protein yok.
  Çevre kirliliğine maruz kalıyoruz.
  Gereğinden fazla işlenmiş gıdaları tüketiyoruz.
  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Tatil Home’a Türkiye’nin her yerinden 444 33 98 numaralı çağrı merkezimizden ulaşabilirsiniz.

  Adres: İncirli Caddesi Alpay İzer Sokak No : 4/1

  İncirli, Bakırköy / İstanbul

  Çağrı Merkezi: 444 33 98

  Telefon: 0212 572 64 65

  Fax: 0212 660 69 50

  Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Sitemizi Ziyaret Ediniz http://www.termalotelleri.com.tr
  termalotelleri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 08:21.

  dekorasyon Endüstriyel Mutfak EKipmanları Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | buca eskort bursa escort izmir escort tuzla escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399