Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » Nem Alma Cihazları - Trotec

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 15 Temmuz 2015, 00:45   #1
  Keyifli~Üye
   
  dean534 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 25 Ocak 2015
  Mesajlar: 137
  dean534 is on a distinguished road
  Puanlar: 1.305, Seviye: 1
  Puanlar: 1.305, Seviye: 1 Puanlar: 1.305, Seviye: 1 Puanlar: 1.305, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 25%
  Etkinlik: 25% Etkinlik: 25% Etkinlik: 25%
  Standart Nem Alma Cihazları - Trotec  Trotec nem alma alanında derinlemesine kapsamlı, ihtiyaçlara uygun üretilmiş çözümleriyle, harika bir ürün portföyü sunmaktadır.
  Tüm Trotec ürünlerinin ortak noktaları neler mi? Uzun ömürlü kalite ve ikna edici performans – hemde oldukça dikkat çeken düşük fiyatlara! Bayi ağı olmadan, doğrudan satış stratejimiz sayesinde her zaman en uygun fiyat ve performans oranını sağlayabilmekteyiz.
  Trotec24 online alışveriş mağazamızda eşsiz hizmet ve fiyat ilşkisini şimdi sizde yaşayın!
  Nem Alma Cihazları ile Su Hasarı Kurutma  Sel ve su hasarı sonrası profesyonel kurutma için Trotec nem alma cihazları en iyi yardımcınızdır. Nem ve küf hasarlarının zamanında giderilmesi için:
  Trotec Nem Alma Cihazları
  7/24: Trotec24 online alışveriş mağazamızda sipariş edin - ücretsiz adresinize teslim edilsin.
  Veya hemen danışmanlarımızdan randevu talep edin: [email protected]
  Nem Alma Cihazları ile İnşaat Kurutma
  Nem Alma Cihazları ile İnşaat Kurutma
  Trotec nem alma cihazları ile inşaat kurutma, kesinlikte doğru bir seçim! Çünkü Trotec yaklaşık 20 yıldır Avrupa çapında lider mobil nem alma cihazları tedarikçisidir.
  Küçük nem alma cihazlarından günlük 1500 litre kapasiteye sahip nem alma cihazlarına kadar, her ihtiyaca uygun çözümü sunuyoruz.
  Bu fırsatı kaçırmayın: Hemen ücretsiz inşaat kurutma danışmanlık randevusu talep edin!
  Her ihtiyaca uygun bir nem alma cihazı:
  Nem, küf ve pasa karşı mücadelede Trotec nem alma cihazları!
  Rutubetli duvarlar? Küf? Pas? Çeşitli sorunlarınıza çeşitli çözümler!
  Günlük hayatımızda karşılaştığımız sorunların çoğu, yüksek nem oranından kaynaklanmaktadır. Küf kokusu, duvarlarda siyah noktalar veya hatta küf ve pas oluşumu – bunların çözümü ise genelde tektir: havada fazla olan nemi doğru ölçüde çeken bir nem alma cihazı.
  Sizin ihtiyacınıza uygun, fonksiyon ve dizayn bakımından göz dolduran bir nem alma cihazı.
  Bu nedenle size bu sayfayı hazırladık. Burada TROTEC nem alma cihazlari hakkında bilmeniz gereken herşeyi bulabilirsiniz…

  nem alma cihazı – gerçekten ihtiyacım var mı?
  Nem alma cıhazlarının tipik kullanım alanları nelerdir?
  Nem alma cihazları nasıl çalışır?
  Bana uygun nem alma cihazı hangisidir?
  Bir nem alma cihazının ortaya koyması gereken güç nedir?
  Nem alma cihazına evet mi hayir mı? Ideal oda iklimi
  Nem alma cihazı aşırı kullanımda: inşaat kurutma
  Daha fazla nem alma cihazı?

  Trotec Nem Alma Cihazları
  Nem alma cihazı – gerçekten ihtiyacım var mı?
  Doğru oda iklimi yalnız sağlık ve konfor için önemli değildir. Malzemelerde yüksek nem oranından etkilenebiliyorlar: %70 bağıl nem oranında küf sporları ve hatta %60 oranında ise pas oluşumu görülmektedir.
  Rutubet, küf ve pas: nem hasarlarına gerçekten ihtiyacımız yok!
  Bu yüzden yaşam ve çalışma odalarında nem oranını daima göz önünde tutmalıdır. Bir nem alma cihazı özellikle mutfak, banyo veya çamaşır odası gibi, kullanıldığında ek olarak nem oluşan yerlerde gereklidir. Nem hasarları yalnız rahatsız edici değildir, ayrıca çokta masraflıdırda. Bu nedenle önleyici tedbir amaçlı bir nem alıcı, kapsamlı küf restorasyonundan çok daha uygundur.
  Ve sağlığınız size bunun için minnettar kalacaktır.
  Nem alma cihazlarının tipik kullanım alanları nelerdir?

  Nem alma cihazları oda ikliminin yüksek nem oranına sahip olduğu zaman kullanılır. Bu evde olabileceği gibi, ofis veya atölyelerde, sanayi ve hatta gemi, yazlık ve müzelerdede dahi olabilir:
  Ev ve bark
  Bir insanın yalnız bir gecede 0,5 litre su kaybettiğini biliyormuydunuz? Nefes alıp verme ve terleme yolu ile ıslaklık salgılanır. Buda oda havasının nem oranını etkiler. Hatta evde beslenilen hayvanlar ve bitkiler dahi yüksek nem oranına katkı sağlarlar. Aynı zamanda yemek pişirme, yıkanma, duş alma veya banyo yapma gibi günlük yaptığımız rutin hareketlerimizin dahi nem oranına etkisi vardır. Fakat bütün bu faaliyetlerin oluşturduğu nem oranı, oda ikliminin yalnız havalandırma ile düzenlenemeyeceğide bir gerçektir.
  İşte TTK S Serisi konfor nem alma cihazları tam olarak bu ihtiyaçlar için tasarlanmıştır. Zarafetli ve dikkat çekmeyen tasarımı sayesinde her odaya kolaylıkla sığmaktadır. Bunun yanısıra çeşitli nem alma kapasiteleri ise çeşitli oda büyüklüğüne göre uygundur.
  Trotec24 Online Alışveriş Mağazasında Ev Tipi Nem Alma Cihazları

  Ofis veya atölye
  İş yerindede doğru iç oda ikliminin önemini küçümsememek gerekir. Çalışanlarınızın verimliliğinin oda havasının nem oranına bağlı olduğunu biliyormuydunuz? Yüksek oranda nemli havalarda insan daha hızlı halsiz ve yorgun düşüyor. Yüksek sıcaklıklar son derece rahatsız edici ve baskıcı olarak görülüyor.
  Bu amaçlar içinde TTK S Serisi nem alma cihazları yine doğru seçimdir. Çalışma ortamı her bakımdan gözle görülür şekilde artacaktır.
  Ofis ve Atölye için Nem Alma Cihazları Trotec24 Online Alışveriş Mağazasında

  Müze, Arşiv ve Kütüphaneler
  Değerli objeler özel önlem ister. Sanat eserleri, değerli koleksiyonlar veya önemli belgeler yeri doldurulmaz olduklarından müze, arşiv veya kütüphanelerin nem hasarlarını önceden önlemek gerekir.
  Yüksek nem oranı nedeniyle değerli objeler geri dönülemez hasarlara maruz kalırlar: kitaplar dalgalı dalgalı olurlar, resimlerin renkleri atar veya küf lekeleri oluşur, belge ve dokümanlar çürümeye başlar. Bir defa hasar gördüğü zaman bu eserlerin geri onarılabilmesi çok zordur. Bu nedenle bu gibi durumlarda sizlere doğru nem alma cihazlarımızı sunuyoruz: nem oranının kontrolü tamamen sizde olsun ve böylece değerli eşyalarınızı koruyun!
  Müze, Arşiv be Kütüphaneler için Nem Alma Cihazları Trotec24 Online Alışveriş Mağazasında

  Sanayi
  Sanayi sektöründe uygun oda iklimi için oldukça yüksek talepler vardır. İster ekonomik nedenlerden olsun veya ister yalnız hijyenden dolayı olsun – nem; endüstriyel üretim, dağıtım ve depolamada genellikle istenmeyen bir faktördür.
  Sanayi alanında özel talepler için profesyonel nem alma sistemleri geliştirdik. Bu nem alma cihazları kullanım alanlarına göre adsorpsiyon prensibine göre veya yoğunlaşma prensibine göre çalışmaktadır. Böylece yoğunlaşmış su, korozyon ve küf oluşumuna karşı etkin koruma sağlamak için, nem oranı tam olarak istenilen seviyeye getirilir.
  Trotec24 Online Alışveriş Mağazasında Sanayi Tipi Nem Alma Cihazları
  Ev Tipi Nem Alma Cihazları
  Ofis ve Atölye için Nem Alma Cihazları
  Müze, Arşiv ve Kütüphane için Nem Alma Cihazları
  Sanayi Tipi Nem Alma Cihazları
  Nem alma cihazı nasıl çalışır?  İki çesit nem alma cihazı vardır: adsorpsiyon kurutucusu ve kondens kurutucu.
  Adsorpsiyon prensibine göre nem alma cihazı
  Adsorpsiyon prensibine göre nem alma cihazı
  Kondens kurutucunun aksine adsorpsiyon kurutuculari sogutucu olmadan çalisiyorlar. Bunun yerine nem alma islemini bir silica jel üstleniyor. Bu silica jel fazlalik olan nemi havadan emen bir sogurma aracidir. Ikinci bir yenileme asamasinda isinan hava, sogurma aracindan nemi tekrar aliyor ve tasiyor.
  Adsorpsiyon prensibine göre çalisan nem alma cihazi kimler için uygundur?
  Adsorpsiyon prensibine göre çalisan nem alma cihazlari düsük sicakliklarda yüksek nem oranini kontrol edebilmek adina çok daha etkili bir çözümdür. Kondens kurutucular düsük sicakliklarda daha kolay donarken ve bu nedenle verimliligi düserken, adsorpsiyon kurutuculari bu kosullarda tam gaz devam çalisir. TTR serisinin nem alma cihazlari -20 ila 35°C arasi sicakliklar için uygundur.
  Ayrica adsorpsiyon kurutuculari ile %35 bagil nem oraninin altinda degerlerede ulasabilirsiniz. Bu özellikleri bu cihazlarimizi endüstriyel alanlarda kullanim için en uygun seçim olanagi olarak sunmaktadir.
  Bana uygun nem alma cihazı hangisidir?
  Nem alma cihazı satın alımında doğru seçimi yapabilmek için, çeşitli kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Satın almadan önce kendinize sormanız gereken soruları sizler için aşağıda sıraladık:
  1. Hangi nem alma gücü?
  Nem alıcının satın alımında elbetteki en önemli etken gücüdür: nem alıcı günlük çevre havasından kaç litre nem çekebilir? Şunuda söylemek gerekirki nem alma ihtiyacı oda büyüklüğü yanısıra sıcaklık ve nem oranınada bağlıdır. Kişisel ihtiyacınızı kapasite hesaplayıcımız ile online hesaplayabilirsiniz.
  2. Hangi sıcaklıklar?
  Nem alma cihazı ısıtılmış veya ısıtılmamış odalarda kullanmak üzere sizlere bir kondens veya bir adsorpsiyon kurutucusu tavsiye ediyoruz. Çünkü yalnız bir adsorpsiyon kurutucusu düşük sıcaklıklarda dahi etkili ve güvenilir bir şekilde çalışıyor. Kondens kurutucusu ise orta sıcaklıklarda çok daha ekonomik alternatif olma imkanına sahiptir.
  3. Hangi kullanım amacı?
  Genellikle iki çeşit nem alma cihazı arasında ayırt edilir:
  1. odaların kuru tutulması için kullanılan nem alıcılar – ilgili odaların nem seviyesini sabit düzeyde tutan nem alıcılar.
  2. İnşaat kurutma veya su hasarı restorasyonu çerçevesinde odanın havasından büyük miktarda nem çekecek olan nem alma cihazları.
  İnşaat kurutma alanında oldukça yüksek kapasiteli nem alma cihazları gerekirken yaşam, çalışma veya depolama alanlarının kuru tutulmasında düşük kapasiteli nem alma cihazlarıda yeterlidir. Kaba bir kural ile TTK 200’ ün 200 m³ büyüklüğündeki bir alanın kurutulması için uygun olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanısıra aynı nem alma cihazı iki kat büyüklükte hacme sahip alanlarının kurutmasındada kullanılabilir.
  4. Hangi ekstralar?
  Nem alma cihazının kullanımını daha konforlu ve daha etkili yapacak bir çok pratik fonksiyon vardır. Bu nedenle nem alma cihazlarının donanımında hiç birşeyden kaçınmayın. Bir nem alma cihazı ideal olarak hangi ek özelliklere sahip olmalıdır, burada görebilirsiniz:
  Higrostat:
  Higrostat kontrollü nem alma işlemi, havadaki nem oranının otomatik olarak düzenlenmesini sağlar. Bu özellik sayesinde sizin sık sık nem alma cihazına göz atmanıza gerek kalmayacaktır.

  Otomatik eritme:
  Bu küçük ekstra yoğuşma prensibine göre çalışan nem alma cihazlarında düşük sıcaklıklarda sorunsuz çalışma sağlar. Çünkü nem alma cihazının verimliliği düşer düşmez, evaporatör tekrar çözülür. Sıcak gaz otomatik eritme ise burada özellikle etkilidir.

  Taşma koruması:
  Bu özelliği sayesinde tank dolduğunda nem alma cihazı kendini otomatik olarak kapatır. Böylece siz evde olmadığınızda dahi hiç bir şey olmaz…

  Çift yoğuşmuş su dağıtma sistemi:
  Gözetimsiz sürekli kullanımlarda uygun su tankının yanısıra birde yoğuşmuş suyun çıkışı için bir hortum konulmasıda son derece pratiktir. Böylece nem alma cihazınız çok daha hızlı esnek bir şekilde kullanılabilir ve size uzun süre ihtiyacıda kalmaz.

  Çift sayaç:
  Enerji tüketimi ve maliyetinizi gözden kaçırmamak için bu çift sayaç sizlere nem alma cihazınızın kaç saat çalıştığını ve ne kadar elektrik harcadığını belgeler.

  Oda hava filtresi:
  Her ne kadar böyle bir filtre her nem alma cihazında standart olsada, bunların kolayca çıkarılıp temizlenebileceğine dikkat ediniz. Ancak o zaman nem alma cihazınız oda hava kalitesinin genel gelişimine katkıda bulunabilir.

  Aradaki farkı ve sizin ihtiyacınız için en uygun teknolojiyi sizlere burada gösteriyoruz…
  Yoğunlaşma prensibine göre nem alma cihazı
  Yoğunlaşma prensibine göre nem alma cihazı
  Bu tip nem alma cihazlari, klima cihazina benzer bir sekilde - kompresör ile çalismaktalar. Bu kompresör ilk olarak sogutucuyu bir soguk parçanin yanindan iletiyor. Bir fan sayesinde soguk parçanin yanindan iletilen nemli oda havasi, çig noktasi sicakligi altinda kalmasi sebebiyle yogunlasiyor ve fazlalik olan nem dagitiliyor.
  Yogunlasma prensibine göre çalisan nem alma cihazlari kimler için uygundur?
  Kondens kurutucudaki en büyük avantaj maliyetidir. Adsorpsiyon kurutuculara nazaran, ayni nem alma performansina ulasmak için 12°C çevre sicakliginda yakl. %30-40 enerji beslemesi gerekmektedir. Yalniz daha düsük sicakliklarda tüketim artar. Bu nedenle 7°C’e kadar adsorpsiyon kurutucu daha verimli bir alternatiftir.
  Ayrica satin almada kondens kurutuculari çok daha uygundur.
  Ancak sunuda belirtmek gerekirki, kondens kurutuculari yalniz %35 bagil nem oranina ulasabiliyorlar. Daha asagida kalan nem oranina ulasilmak isteniyorsa, adsorpsiyon kurutucusu daha dogru seçim olur.


  TTK S serisi nem alma cihazlarımızın donanım özellikleri ve fonksiyonlarının geniş özetini ürün kataloğumuzda bulabilirsiniz…
  Kompak nem alma cihazlarımızın teknik bilgileri ile ilgili bilgi almak için lütfen buraya tıklayın…
  Bir nem alma cihazının ortaya koyması gereken kapasitesi nedir?
  Gerekli nem alma kapasitesi, oda hacminin yanısıra iklim koşullarınada bağlıdır: sıcaklık ve nem oranı ne kadar yüksek? Bunun üzerine bireysel ihtiyaç kolayca hesaplanabilmektedir. Kapasite hesaplayıcımız bunu sizin için hallediyor: sadece oda büyüklüğünü ve iklim verilerini girin. Böylece nem alıcınızın hangi güce sahip olması gerektiğini size hesaplar
  Çok akıllıca – böylece ideal nem almacihazınızın seçimi kolaylaşır!
  Kapasite hesaplayıcısına buradan


  İdeal Oda İklimi
  Bir nem alma cihazı, her zaman ve her yerde sağlıklı bir oda iklimi için ideal yardımcıdır. Peki hangi nem oranları ideal olarak kabul edilir?
  Oturmak, uyumak ve dinlenmek için uygun iklim, daima sıcaklık ve hava nemi kombinasyonu neticesinde ortaya çıkar. Yüksek nem oranında yüksek sıcaklıklar bunaltıcı olarak algılanır. Düşük nem oranı ise hissedilen sıcaklığın gerçek oda sıcaklığın altında kalmasına neden olur. Çoğu insan 18 ila 24°C arası kendini rahat hissederken, bağıl nem oranı %40 ila %70 oranı arasında olmalıdır.
  Sıcaklık ve bağıl nem oranı arasında hangi kombinasyonun daha uygun olduğunu hoş hissetme diyagramımız sizlere göstermektedir.
  Sıcaklık ve bağıl nem oranını daima göz önünde bulundurmanız için bir termo higrometre yeterlidir. Bu higrometre; bir nem alma cihazı ile kombinasyon neticesinde, sevdikleriniz için rahat ve sağlıklı bir oda iklimi oluşturmak için en ideal donanımdır.


  nem alma cihazı aşırı kullanımda: İnşaat Kurutma ve Su Hasarları
  Çoğu durumda nem alıcılar odaların kuru tutulması için kullanılır. Ama bir sel veya su hasarından sonra oldukça yüksek miktarda su kütleleri veya taze inşaat maddeleri kurutulması gerekiyorsa, normal bir nem alma cihazı kendi sınırına ulaşmış olabiliyor. Bu zorluklara %100 karşı çıkacak profesyonel inşaat kurutucuları Trotec’te mevcuttur.
  Diğer nem alma cihazları ile aralarındaki fark nelerdir?
  TTK profi serisi nem alma cihazlarının en önemli özelliği elbetteki yüksek nem alma gücüdür. En güçlü nem alma cihazı bir günde 400 litreye kadar nem alabilmekte. En güçlü nem alma cihazı bir günde 400 litreye kadar nem alabilmekte. Tabiki şunuda göz önünde bulundurmak gerekir: bu profesyonel nem alma cihazları evler için uygun olan nem alma cihazlarına nazaran daha sağlam ve özellikle sık sık değişen şantiyelerin zorluklarına göre tasarlanmıştır.
  Bu nedenle hareketliliğe özen gösterilmiştir. TTK profi serisi nem alma ciahzlarının tamamı pratik ve son derece sağlam tekerlere ve kolay taşınabilmesi içinde bir tutma sapına sahiptir. Hatta en büyük model olan TTK 1500 dahi, mobil tasarımı sayesinde şantiyelerde kullanım için son derece uygundur.
  Bu nem alma cihazları çok daha yüksek miktarda nem alabildiklerinden dolayı, TTK S serisi nem alma cihazlarına göre su çıkışı sorunuda farklı bir şekilde çözülmüştür. Çünkü ev veya sanayi ortamında kullanılan nem alma cihazları entegre bir su tankına sahipken, profesyonel nem alma cihazlarında durum farklıdır. Onun yerine yoğuşmuş su bir hortum üzerinden çıkarılır. Bunun sebebi ise çeşitli sınıftan olan nem alma cihazlarına yöneltilen farklı gereksinimlerdir: küçük nem alma cihazlarında konfor ve dizayn ön plana çıkarken, büyük profesyonel nem alma cihazlarında daha çok işlevselliği ve hareketliliği ön planda duruyor.
  Ama yinede TTK S serisi ile TTK profesyonel serisi nem alma cihazları ortak bir noktası bulunuyor: uzun ömürlü kalitesi.

  Daha fazla nem alma cihazı?
  Şimdi az çok nem alma cihazlarımız ile ilgili bilgi edindiniz. Buna rağmen muhtemelen hala bir kaç soru işareti kafanızda dönüyordur. Ve bizde sizlere bu konuda yardımcı olmak istiyoruz. Bu form ile bizlerle irtibata geçin veya www.trotec.com.tr web sitemizi ziyaret edin. Bu sitede nem alma cihazları ve oda hava nemi, ahşap ve malzeme nemi için nem ölçüm cihazları ve daha bir çok şey bulabilirsiniz.
  Ve şayet Trotec nem alma cihazları hakkında kendiniz bilgi edinmek istersenzi: buyrun!
  eTraining’de TTK profesyonel ve S serisi tüm nem alma cihazları hakkında bilgileri sizler için derledik. Bu interaktif bilgi platformunda nem alma cihazlarımızı her yönden göz atabilir, çevirebilir ve döndürebilirsiniz.
  Sizin için avantajı nedir? Evinizde ekranınızın başında tüm fonksiyonlarını deneyebilirsiniz. Özenle çizilmiş gösterimler Trotec nem alma cihazlarının kullanımı ve donanımı ile ilgili hiç bir sorunuzu yanıtsız bırakmıyor.
  Nem alma cihazlarımıza bir göz atın – canlı ve renkli

  Buyurun kendiniz izleyin: Sahne Trotec TTK 70 S Nem Alma Cihazında!
  Bu nem alma cihazını Trotec24 online alışveriş mağazamızda satın alabilirsiniz!

  Site Adresi : tr.trotec.com
  dean534 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:12.

  dekorasyon Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | bursa escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385