Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » Resim Akademi Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Resim Kursu

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 31 Temmuz 2015, 12:23   #1
  Keyifli~Üye
   
  resimkursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 31 Temmuz 2015
  Mesajlar: 1
  resimkursu is on a distinguished road
  Puanlar: 14, Seviye: 1
  Puanlar: 14, Seviye: 1 Puanlar: 14, Seviye: 1 Puanlar: 14, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 14%
  Etkinlik: 14% Etkinlik: 14% Etkinlik: 14%
  Standart Resim Akademi Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Resim Kursu

  Renklerin Anlamları ve İnsanlar Üzerindeki Etkileri  Resim kursu Renklerin anlamları ve insanlar üzerindeki etkileri yıllardır tartışılagelmiş bir konudur. Bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış olan bu etkiler farklı alanlarda kullanılarak kişilerin duygularının yönlendirilmesine ön ayak olurlar. Reklam ve pazarlama sektörleri ile yiyecek ve içecek firmaları renklerin etkilerini en çok kullananlardandır.

  Renkler, bireyler üzerinde psikolojik etki yaparak fikir üretmede, anlamın algılanmasında ve resim kursu eğitimler hayal dünyasını etkilemede önemli bir yere sahiptir. Ayrıca toplumlar da geçmişten günümüze renklere çeşitli toplumsal ve sembolik anlamlar yükleyerek düşünce ve ideolojilerinin ifade biçimini oluşturmuşlardır. Hangi renkler ne ifade ediyor, kararlarımızı nasıl etkiliyor, karakterimizdeki payı nedir? Sorularını renkler üzerinde inceleyelim.

  Sıcak Renkler

  Dikkat çeken, kişilere canlılık ve enerji veren sıcak renkler ateşi ve sıcaklığı temsil eder. İnsana yaşama sevinci verir. Kırmızı, turuncu, sarı sıcak renklere örnek verilebilir. Bu renkler gerek ateşin içinde gerekse güneş renklerinin için vardır.

  Soğuk Renkler

  Kişiye soğukluk, dinginlik ve sakinlik hissi verir. Yeşil, mavi, mor gibi renkler bu kategoriye girer. Soğukluğu hatırlatan bu renkler canlılık yerine huzuru çağrıştırdığından tembellik hissi uyandırırlar.

  Kırmızı Rengin Anlamı

  Hareketlilik ve canlılığın sembolü olan kırmızı ayrıca iştah açıcı özelliği nedeniyle pek çok gıda firmasının amblemlerinde kullanılmaktadır. Mutluluk, azim ve kararlılık da kırmızının çağrıştırdığı duygulardan bazılarıdır. Resim yaparken hareketli vuruşlarda kullanılır.

  Yeşil Rengin Anlamı

  Doğanın simgesi olan yeşil, baharın gelişiyle birlikte çevremizi saran renklerdendir. Yaratıcılığın sembolü olan bu renk huzur ve güven verir. Resim yaparken en çok yeşilin tonları kullanır.

  Siyah Rengin Anlamı

  Klasik anlamıyla asaleti temsil eden siyah güç ve tutkunun rengi olarak da bilinir. Konsantreyi arttıran bu renk beyaz ile birlikte sadeliğin sembolü olurlar. Karanlığı ve derinliği anımsatır.

  Mavi Rengin Anlamı

  Huzuru ve sakinliği simgeleyen mavi özellikle deniz, gökyüzü ve ufukları resmederken çeşitli tonlarda kullanılmaktadır. İnsanlarda sakinleştirici bir etki yaratır.

  Lacivert Rengin Anlamı

  Başarı ve gücün temsili olan lacivert insanlar için otoriteyi ve verimliliği simgeler. Karar vermeyi kolaylaştırır ve dikkat çekmek istenilmeyen durumlarda kullanılır. Resim yaparken karanlık ve keskin çizgilerde kullanılır.

  Pembe Rengin Anlamı

  Özellikle kız çocukları tarafından tercih edilen pembe sevinci ve uyumu çağrıştırır. Saflık ve hayal simgeleri için de sıklıkla kullanılmaktadır. Pozitif duygu aşılar, neşe ve mutluluk verir.

  Sarı Rengin Anlamı

  Sonbaharı çağrıştıran sarı renk ve tonları hüzün ve özlem duygularını pekiştirir. Bir arada yaşamayı, toplumsallığı vurgular. Dikkat çekici olması nedeniyle ticari amaçla da kullanılır. Resme parlaklık ve sıcaklık duygularını katar. Samimiyeti ve hayata karşı rahat bir tutumu simgeler.

  Kahverenginin Anlamı

  Toprağı ve güven duygusunu çağrıştıran kahverengi dikkat çekmek istenilmediği durumlarda kullanılır. Sadeliği ve sessizliği temsil eder.

  Turuncu Rengin Anlamı

  Neşe verici renkler kategorisinde yer alır. Dışa dönüklük, canlılık ve heyecan, cinsellik duygularını harekete geçirir.

  Mor Rengin Anlamı

  Asilliği, dengeyi, kendine güveni temsil eder. Sakinleştirici ve dinlendirici duyguları harekete geçirir. İmparatorların ve din adamlarının rengi olan mor ayrıca lüksü temsil eder.

  Beyaz

  Tüm renklerden farklı anlamlar taşır. Beyaz saflığı ve temizliği temsil eder. Ayrıca, uzmanlar beyazın istikrarın ve devamlılığın rengi olduğunu da belirtmektedirler.

  Dünyaca Ünlü Ressamlar

  İlk insandan günümüze kadar olan süreçte birçok ressam yetişmiştir. Ünlü ressamlar eserleri ile sanatta çığır açmış ve oluşturdukları akımlarla kitleleri peşlerinde sürüklemişlerdir.

  Bulunan ilk resimler mağara duvarlarına çizilmiş hayvan figürleridir. İlk insanların ihtiyaçları ve yaşamları ile ilgili bilgilerin bulunabileceği şekiller duvarları süslemiştir. Aynı şekilde milattan önce Mısır, Çin, Hindistan gibi büyük medeniyetlerde gündelik hayatı anlatan resimler görülmüştür.

  Ortaçağ’da din etkisi ile mozaik resimler; İslamiyet’te ise aynı sebepten hat, ebru ve minyatür sanatı gelişmiştir. Rönesans’tan sonra özgürleşen resim sanatı dışavurumculuk, oryantalizm, romantizm gibi çeşitli fikir akımlarının etrafında şekillenmiş ve farklı türlerde karşımıza çıkmıştır. Akımları ve eşsiz eserleri oluşturan ressamlar ise hala adlarından söz ettirmektedir.

  Dünyaca ünlü ressamlar:

  Raffael

  İtalyan ressam Urbino kentinde 6 Nisan 1483’te doğdu. On altı yaşında yaptığı “Havva’nın yaratılışı” ve “Trinite” tabloları ile kariyerine başlamıştır. Leonardo da Vinci ve Michelangelo etkisinde kalarak sanatına yenilikler kattı. Floransa’ya gidince Rönesans’tan iyice etkilenerek “Sistine Madonne” “La Belle Jandinière”, “Madonna of the Chair” ve “Entombmeut” tablolarını yapmıştır. 6 Nisan 1520’de Roma’da ölmüştür. Avrupa’da klâsik ressamlığın temelini atmıştır. Tarih, Hıristiyanlık konularını ahenk, süslemeler ve açıklık ile eserlerine aktarmıştır.

  Goya

  Romantizm akımının önde gelen isimlerinden olan Francisco Goya 1746’da İspanya ‘da doğmuştur. Gravürleri ile tanınır. Saray ressamı olarak bilinir ve tabloları yaşadığı döneme ait bilgiler verir. Portreleri ile ün kazanmış ve Manet, Picasso ve Francis Bacon gibi isimleri etkilemiştir. Modern sanatın öncülerinden kabul edilen dünyaca ünlü ressam eserlerinin büyük bir bölümü Madrid’de Museo del Prado’da sergilenmektedir.

  Vincent Van Gogh

  1853’te Hollanda’da doğmuştur. Gençliğinde öğretmenlikten misyonerliğe çeşitli işler yapmıştır. İzlenimcilik akımından etkilenerek canlı renklerle dolu resimler yapmıştır. Kendine özgü tarzı ile kısa sürede adını duyurmuştur. Bilinen eserlerini ömrünün son on yılında vermiştir. 1888’de ressam Paul Gaugin ile arkadaşlığının bozulması üzerine sol kulağının bir kısmını kesmiş ve gittikçe kötüleşen ruh hali sonucunda intihar etmiştir. Empresyonizmin öncülerinden kabul edilmiş ve 20.yüzyıl sanatını etkilemiştir. Dünyaca ünlü ressamlar arasında hemen herkesin duyduğu bir isimdir.

  Picasso

  Babası da ressam olan Vincent Pablo Picasso 1881’de İspanya’da doğmuştur. Küçük yaşta yeteneği keşfedilmiş ve Güzel Sanatlar Okulu’na gönderilmiştir. İlk dönem yapıtlarında sıradan insanların, sirk palyaçolarının, akrobatlarının resimlerini yapmıştır. Geometrik şekillerin kullanıldığı ve Kübizm olarak adlandırılan resim sanatının öncüsüdür. Picasso tanınan en üretken sanatçıdır. Guiness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Dünyaca ünlü ressamın en tanınmış eseri Alman ordularının Guernica kasabasını bombalamasını anlatan Guernica adlı eseridir.

  Salvador Dali

  Sürrealizm temsilcisi olan Dali 1904’te İspanya’da doğmuştur. En bilinen eseri Belleğin Azmi’dir. İmgeler ile anlatımı benimsemiştir. Sanatıyla olduğu kadar giyim tarzı, davranışları ve sözleriyle de dikkat çekmiştir. Heykelcilik, fotoğrafçılık ve filmcilik de yapmıştır. Hayatı boyunca 1500’den fazla resim yapmıştır. İktidarı ve devlet düzenlerini eleştirmiş; bilim ile yakından ilgilenmiştir.

  Leonardo Da Vinci

  1452’de İtalya’da doğan sanatçı aynı zamanda matematikçi, mimar, mühendis, heykeltıraş ve müzisyendir. En tanınmış yapıtları Mona Lisa ile Son Akşam Yemeği’dir. İnsan vücudunu en gerçekçi çizen ressamdır. İnsan anatomisini ortaya çıkaran, kemiklerin ve kasların birbiriyle olan ilişkilerini anlatan eserleri vardır. Fransa kralının kendisine duyduğu büyük hayranlık ile Kraliyet Sarayı’nın hemen yanında hazırlanan konakta yaşamıştır. Sağ koluna felç inen Leonardo da Vinci, resimden çok bilimsel çalışmalara ağırlık vermiştir. Dünyaca ünlü ressam 2 Mayıs 1519’da Amboise’daki evinde 67 yaşında ölmüştür.

  Frida Kahlo

  Ressam Diego Rivera’nın eşidir. 20. yüzyıl popüler sanatçılarından olan Frida siyasi görüşleri ve çalkantılı hayatı ile de bilinir. 1925’te okuldan eve dönerken geçirdiği otobüs kazası sanat hayatının başlamasına neden olmuştur. 32 kez ameliyat edilmiş ve çocuk felci nedeniyle sakat olan sağ bacağı kangren olunca kesilmiştir. Ailesinin yönlendirmesi ile resim yapmaya başlayan Frida’nın ilk eseri Kadife Elbiseli Otoportre’dir. Sürrealist çizgide değerlendirilen 143 eseri bulunmaktadır.

  Bahsettiğimiz ünlü ressamlar resim sanatına yön vermiş ve bu sanata gönül verenlerin idolü olmuşlardır. Tabloları paha biçilmez değerde ve önemdedir. Her genç resim severin bu ressamların hayatı ve eserleri hakkında bilgi sahibi olması gerekir.
  Resim Akademi Genel Merkez

  Kartaltepe Mah. Alpay İzer Sok. No: 4/1 Bakırköy – İstanbul TÜRKİYE


  Çağrı Mer. 444 30 98
  Tel: 0212 570 60 77
  Fax: 0212 660 99 50
  Cep: 0549 550 30 98

  [email protected]

  Daha ayrıntılı bilgi için www.resimkursu.com.tr  resimkursu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:45.

  dekorasyon Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | bursa escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387