Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » 7. Geleneksel Sivas Günleri Yenikapı

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 12 Ekim 2016, 21:32   #1
  Keyifli~Üye
   
  photoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 31 Mart 2015
  Mesajlar: 1.657
  photoman is on a distinguished road
  Puanlar: 9.298, Seviye: 1
  Puanlar: 9.298, Seviye: 1 Puanlar: 9.298, Seviye: 1 Puanlar: 9.298, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 100%
  Etkinlik: 100% Etkinlik: 100% Etkinlik: 100%
  Standart 7. Geleneksel Sivas Günleri Yenikapı
  7. Geleneksel Sivas Günleri Yenikapı'da

  Sivaslılar ve Sivas dostları İstanbul Yenikapı'da bir araya geliyor. Anadolu’da birlikte yaşama kültürünün en güzel örneği Sivas’ın tüm değerlerinin sazıyla, sözüyle, sanatıyla kutlandığı bir bayram niteliğinde geçen Sivas Günleri’ne yalnız Sivaslılar değil tüm Sivas dostları katılacak. Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Sivas İl Özel İdaresi Sivas Platformu ve Sivas Konfederasyonu'nun ortak organizasyonu olan Sivas Günleri Programının açılış günü 14 Akim Cuma günü saat 14:00'da gerçekleşecek. Açılışa Sivas'ın önde gelen isimlerin yanı sıra, Milli eğitim bakanı, millet vekilleri, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar, iş adamları, stk'lar, Sivas'tan gelen Misafirler, sanatçılar, sporcular tüm Sivaslılar ve Sivas dostlarının yoğun katılımı bekleniyor.
  Sivas Günleri 2016 Nerede Yapılacak?
  İlk olarak 2010 yılında Feshane'de başlayan Sivas günleri sonraki 5 yılda yine Ferhanede gerçekleşti. Yoğun katılım sebebi ile gerek trafiğin aksayarak, İstanbulluların mağdur olması gerekse etkinlik alanının yoğun katılım sebebi ile yetmemesi göz önünde bulundurularak, 6. Sivas günleri Anadolu yakası Maltepe meydanında yapıldı. 4000 m² lik bir alanda gerçekleşen 6. Sivas günleri Sivaslıları ve Sivas dostlarını 2015 yılında Maltepe meydanında ağırladı.
  2016 yılına gelindiğinde ise 40 bin m² lik Yenikapı miting alanının hizmete girmesi ile 7. Geleneksel Sivas günleri bu alana taşınarak orada yapılması planlandı. Geçen yıl 4 bin m² lik Maltepe alanında yapılan Sivas günleri, 2016 yılında kapasitesini daha da arttırarak 6 bin m² lik bir alanı kapsayacak. Bu sene Yeni kapıda etkinlik çadırı ve yöresel lezzetlerin sunulduğu mekanlar, yöresel pazarlar yine ayrı bir çadırda hizmet verecek.

  Neden Yenikapı Meydanı?

  Yerel kanallara Sivas günleri hakkında açıklamalarda bulunan Başkan İsmail erdem, Sivas günlerinin Yenikapı'da neden yapıldığını şöyle özetledi. Sivas günlerini 7 yıl önce 6 defa geleneksel hale getirmiştik, bu sene inşallah 7. sini İstanbul da Yenikapı meydanında gerçekleştireceğiz. ilk olarak Ferhanede yola çıkmıştık yani bugün öyle bir noktaya geldik ki artık Feshane gibi kapalı alanlar Sivaslıları ağırlamaya yetmiyor.Bu anlamda 5 yıl Feshane bizim kahrımızı çekti, binlere hatta milyonlara ulaşan Sivaslı ve Sivas dostları Feshane de buluştu ve Sivas günlerini tanıma fırsatları oldu. Haliçte, Çağlayandan Okmeydanı'na kadar, Eyüp sultan Bayrampaşa, Topkapı trafiğini de alt üst ediyoruz. Bu anlamda İstanbullular hakların helal etsinler. Ayrıca Feshanede Eyüp sultan hazretleri orada malum, o mübareği de rahatsız etmemek lazım gelir ki bu yüzden geçen yıl taşındık Maltepe meydanına. Maltepe meydanı da bizi güzel ağırladı, güzel bir dostluk iklimi sundu, sahil kenarında geniş bir alanda geçen yıl 6. Geleneksel Sivas Günlerini gerçekleştirdik. Yenikapı alanı açılınca Avrupa yakasındaki hemşerilerimizden birde Yenikapı da yapsaydık diye genel bir talep oldu. Çünkü Yenikapı ulaşım açısından daha elverişli bir mekan, bizde İstanbul büyükşehir belediye başkanı kadir Topbaş beyle görüşmüştük daha önce, oda sağ olsun "ister Yenikapı ister Maltepe de yapın meydanlar sizin, Sivaslıları seviyoruz dedi". Bizde sayın başkana Sivaslılar adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu vesile ile bu sene 7. Geleneksel Sivas günlerini Yenikapı'da yapma kararı aldık.

  Yenikapı Meydanına Nasıl gidilecek?

  14-15-16 Ekim tarihleri arasında Yenikapı da gerçekleştirilecek olan 7. geleneksel Sivas günlerinin yapılacağı miting alanına nasıl gidilir, ulaşım nasıl sağlanır? soruları vatandaşlar tarafından merak konusu oluyor. Yenikapı miting alanına Anadolu yakasından ve Avrupa yakasından denizyolu, Metrobüs, metro, Marmaray ile gidiş ulaşım alternatifleri mevcut. Sivas günleri için alternatif güzergahlar ise şöyle;
  DENİZ YOLU İLE
  Deniz yolları güzergahında Şehir hatlarının Yenikapı'ya vapurları bulunmamaktadır. Ancak Anadolu yakasından gelecekler için İDO ile Maltepe, bostancı Kadıköy iskelelerinden Yenikapı'ya seferler mevcuttur.
  METROBÜS İLE
  Beylikdüzü-Zincirlikuyu -Söğütlüçeşme Metrobüsü kullanılarak gelinen olan Uzun çayır istasyonundan Kadıköy-Kartal Metrosu ile Marmaray'a aktarma yapılarak ulaşılabilir.
  METRO İLE
  Hacıosman-Yenikapı Metrosu, Havalimanı Aksaray Metrosu, Bağcılar Kabataş Tramvay hattı kullanılarak alternatif toplu ulaşım imkanları kullanılabilir.
  MARMARAY İLE
  Yine Anadolu yakasından gelenler için ayrılık çeşmesi, Üsküdar istasyonlarından Marmaraya binilerek Yenikapı meydanına ulaşılabilir.

  7. Geleneksel Sivas Günlerinde neler olacak?

  Sivas'ın yerel kanallarına açıklamalarda bulunan Sivas Platformu, Sivas Konfederasyonu ve Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail erdem Sivas Günlerindeki yenilikleri ve program içeriğini katılacak Sivaslılara anlattı.
  Başkan Erdem bu sene yapılacak olan Sivas günleri içeriği ve tanıtım teması hakkında şöyle konuştu; Geçen yıl Maltepe de 4000 m²'lik bir çadırımız vardı, ilçe stantlarının ve programların icra edildiği alan bu sene % 50 büyüyerek 6000 m² kapalı bir alanı buldu. Meydan olarak Yenikapı meydanı yaklaşık 40 bin m² lik düz beton zemine sahip, bu sene bu alanın bir bölümüne yöresel yiyeceklerimizin, ürünlerimizin satılacağı mekanlar çadırlar kurulacak, bir bölümü de otopark olarak ayrılacak ve vatandaşlarımız ücretsiz olarak otopark imkanında istifade edecek. Geçen yıllarda Feshane ve Maltepe deki tanıtım günlerimizde Sivas'ın doğal tabi zenginlikleri ile beraber, kültürel zenginliklerini, medeniyet değerlerimizi, tarihi kültürel mirasımızı da hep öne çıkarmıştık. Aynı şekilde bu yılda Sivas'ın medeniyetini, tarihini aşıklarını, ozanlarını şairlerini her açıdan konuşacağız, kültürel mirasını konuşacağız. Ama bu sene farklı olarak öne çekeceğimiz büyük bir eser var oda "Yıldız dağı kayak merkezi". Kayak merkezi 100 milyonluk büyük bir yatırım. özellikle bu büyük projeye Sivaslıların sahip çıkması lazım, her sene farklı farklı konuları işliyoruz, önceki yıl Divriği ulu camiini öne almıştık, geçen yıl kangal balıklı gölü öne almıştık, bu yılda Pir sultan abdalın memleketi Yıldızeli'ni ve yıldız dağını konuşacağız. Ağırlıklı olarak yıldız dağı ana sahnede ve görsellerde tema olacak.

  Bu sene hangi İl misafir olacak?

  Başkan İsmail Erdem program içeriği hakkında ki açıklamalarında ise şu sözlere yer verdi; 7. Geleneksel Sivas günlerinde bu sene Yıldız dağı ve Yıldız Kayak Tesisleri temamızın yanı sıra, Sivas'ın 16 ilçesine birer saat tanıtım imkanı sunuyoruz. Ayrıca geçen yıl komşu ilimiz Bileciği'de Sivas tanıtım günlerine davet etmiştik, Bilecik valimiz ve Bilecik belediye başkanımızda teşrif ettiler, mehteran ekibi de getirmişlerdi bir saat boyunca Bilecik'i anlattılar bizde Bilecik'i tanıdık. Bunun yanı sırada Bilecikliler de 3 gün Sivas'ı tanıma fırsatı yakalamışlardı. Bu senede Kütahya ilimizi ağırlayacağız, Kütahya burada olacak inşallah, Kütahya'yı da tarihi ve kültürüyle tanıma imkanı bulacağız, Sivas'ın 16 ilçesi 3 gün boyunca orada olacak, kültürleriyle, deyişleriyle, manileriyle, yöresel lezzetleriyle orada olacak. Bir bakıma en iyi şekilde ilçelerini ve Sivas'ı temsil edecekler. Cumartesi pazarda birer saat özellikle cumhuriyet üniversitesinden hocalarımız, kültürel ağırlıklı birer saatlik Sivas'ı anlatacaklar, bizde dinleyip istifade edeceğiz diye konuştu.

  Sivas Günlerine Kimler Katılacak?

  Geleneksel Sivas Günleri; İstanbul’da Sivas’la ilgili dernek ve sivil toplum kuruluşlarını kendi çatısı altında toplayan Sivas Platformu ve Sivas Konfederasyonunun müşterek organizasyonu olarak gerçekleşiyor. Yazarı, şairi, ozanı, sazı ve sözüyle, sanatı ve sporuyla, yaşayan renkleriyle, tarihi ve bugünüyle Yenikapı'da bir bayram havasında yaşanacak. Üç gün sürecek etkinliklerde, Sivas Merkez ve 16 ilçeye ait birbirinden zengin Kültürel Etkinlikler ve Yöresel Lezzetler tüm İstanbulluların beğenisine sunulacak. Düşünce ve fikir platformlarının yanı sıra Sivas Günleri, Sivas’a ait folklorik değerlerin de kutlandığı adeta bir bayram niteliğinde geçecek. 7. Geleneksel Sivas Günlerine; Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçıları, yerel sanatçılar, aşıklar, ozanlar ve şairler, Sivas yöresine ait türküleri ve deyişleri seslendirecekler. Ses sanatçılarının yanı sıra halk oyunları ekipleri de etkinliğe renk katacak. İstanbul'da ve Türkiye genelinde hizmet veren 900'e yakın Sivil Toplum kuruluşları ve yönetim kurullarının da etkinliğe katılması bekleniyor. Ayrıca başta Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'tan gelecek Sivaslılar ve tüm büyükşehirlerden katılacak dernekler, stk lar, Sivas valiliği, Sivas milletvekilleri, İstanbul'daki bazı belediye başkanları, Sivas belediye başkanlığı, il özel idaresi, Sivas Cumhuriyet üniversitesi, Sivas spor yönetici kadrosu, Sivas Ticaret Odası, 16 ilçenin kaymakamı, belediye başkanları Sivas günlerine katılım gösterecek.
  Web Sitemiz: Sivas Şehir Portalı
  photoman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 18:20.

  dekorasyon Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | bursa escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383