Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » bilgisayar onarım destek

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 05 Mayıs 2018, 14:59   #1
  Keyifli~Üye
   
  nomerci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 11 Ocak 2018
  Mesajlar: 80
  nomerci is on a distinguished road
  Puanlar: 1.064, Seviye: 1
  Puanlar: 1.064, Seviye: 1 Puanlar: 1.064, Seviye: 1 Puanlar: 1.064, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 99%
  Etkinlik: 99% Etkinlik: 99% Etkinlik: 99%
  Standart bilgisayar onarım destek

  6102 Sayılı Yeni Türk Ticaret Kanununa Uygun Web Sitesi

  1-) Nedir?

  Yeni Türk Ticaret Kanununa göre Sermaye Şirketlerinin internet sitesi oluşturmalarını veya mevcut internet sitesinin bir bölümünü “bilgi toplumu hizmetlerine” uyarlamaları gerektiğini belirten kanundur. Buradaki uyarlama ile anlatılmak istenen her şirketin bazı bilgilerini, dokümanlarını ve duyurularını internet (web) sitesinin belli bir kısmında yayınlaması gerektiğidir.

  2-) Kimleri Kapsıyor?

  Kanunun internet sitesi ile ilgili olan kısımı, bütün sermaye şirketlerini kapsıyor. Burada sermaye şirketlerinden kasıt; Limited, Anonim ve Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler. Bu şirket tanımlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.  3-) Kanun neden böyle bir zorunluluk getiriyor?

  Kanunun, şirketlerin web siteleri oluşturmasını istemesindeki amaç, şeffaflık ilkesi gereği açıklanması gerekli görülen bilgilerin kamuoyu ile paylaşılmasını sağlamak.  4-) Ne Zaman Yürürlüğe Girecek?

  14 ocak 2011 de yayınlanan kanun, 1 Temmuz 2012 de yürürlüğe giriyor. Fakat kanunun internet siteleri ile ilgili 1524. maddesi, 1 Temmuz 2013 tarihinde yürürlüğe giriyor ve yürürlüğe girmesinden itibaren şirketlerin web sitesi yaptırma veya mevcut internet sitesini uyarlamak için 3 ay vakti var. Kanun 1 temmuz 2013tarihinden itibaren 3 ay içersinde firmaların bu yükümlülüklerini yerine getirmesini istiyor. Aşağıda kanunun şirketlere tanıdığı zaman ile ilgili 562. maddenin 12. fıkrası yer alıyor.

  MADDE 562
  (12) Bu Kanunun 1524 üncü maddesinde öngörülen internet sitesini bu Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde oluşturmayan veya internet sitesi mevcut ise aynı süre içinde internet sitesinin bir bölümünü bilgi toplumu hizmetlerine özgülemeyen anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette yönetici olan komandite ortaklar altı aya kadar hapis ve yüz günden üçyüz güne kadar adli para cezasıyla ve aynı madde uyarınca internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan bu bentte sayılan failler üç aya kadar hapis ve yüz güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılırlar.  5-) İnternet (web) sitem için gerekli teknik özellikler neler?

  Kanunda internet sitesinin teknik özellikleri ile ilgili bir madde dahi bulunmamaktadır. Kanunun şirketlerden istediği; gerekli bilgi, belge ve duyuruları internette yayınlamasıdır. Zaten yaptırdığınız web sitesi her şekilde güncellenebilir bir site olacaktır, fakat yönetim paneli olan bir web sitesi size bu aşamada hız ve rahatlık sağlar. Ancak bazı firmaların belirttiği gibi panel yardımı ile güncellenebilen bir web sitesi şart koşulmamıştır. Sadece web sitenizde zamanı geldiğinde bazı bilgi ve belgeleri paylaşmanız gerektiği şart koşulmuştur. Bunuda nasıl yapacağınız tamamen size kalmıştır. Yönetim paneli olan bir web siteniz var ise bu işlemleri daha rahat ve hızlı yapabilirsiniz.

  6-) İnternet (web) sitemde bulundurmam gereken zorunlu içerikler hangileri?

  "Bilgi Toplumu Hizmetleri" kapsamında İnternet sitenizde bulundurmanız gereken içerik, çoğu kaynakta direk kanun maddelerini sıralamakla sınırlı kalmış, biz sizin için bütün maddeleri analiz ediyoruz ve zamanı geldiğinde bu başlık altında detayları ile birlikte paylaşacağız.

  7-) Ne Yapmam Lazım , Nelere dikkat etmeliyim?


  >>Mevcut internet (web) sitenizi kanuna uydururken dikkat etmeniz gerekenler:

  Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta internet sitenizi faturalı olarak yaptırmanız, eğer daha önce yaptırdığınız bir site varsa bu siteyi yeni türk ticaret kanununa uydururken, hizmet aldığınız firmadan bu ibarenin bulunduğu bir fatura talep edin; Örneğin: Faturanıza “6102 sayılı türk ticaret kanuna göre düzenlenmiştir.” Şeklinde bir ibare ekletin. Hizmet aldığınız firma ile sitenizin günlük veya haftalık olarak yedeklendiğine dair sözleşme imzalayın. Kanunda yedekleme ile ilgili bir madde bulunmamakta fakat, teknik bir sorun yaşanması durumunda yayınladığınız bilgi, belge ve duyuruları yedeklerinden tekrar yayına alabilmeniz zor durumda kalmamanız için önemli.  >>Sıfırdan web sitesi yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler.

  Kanuna uygun web sitesi yaptığını idda eden birçok firmanın verdiği bilgilere bakıldığında kanunla alakası olmayan bir çok özellik eklenerek işi karmaşıklaştırdıkları görünüyor, güvenmediğiniz firmalardan ve hizmet aldığınız firma yetkilisinden tam bilgi almadan internet sitenizi teslim etmeyin. İnternet Siteniz internet sitesi yaptırıyorsanız, alan adınızı (www.firmanız.com) faturaya kesinlikle ekletin, aksi takdirde 1 sene sonra sitenize erişemeyebilirsiniz. Örnek olarak faturanızı 2 ayrı kalem şeklinde kestirebilirsiniz; 1 kalem www.firmanız.com alan adı, 2. kalem 6102 sayılı türk ticaret kanununa uygun web sitesi şeklinde olabilir. Burada önemli olan kanuna uygunluğun ve alan adının faturanızda yer almasıdır.

  Hizmet aldığınız firma ile sitenizin günlük veya haftalık olarak yedeklendiğine dair sözleşme imzalayın. Kanunda yedekleme ile ilgili bir madde bulunmamakta, fakat teknik bir sorun yaşanması durumunda yayınladığınız bilgi, belge ve duyuruları yedeklerinden tekrar yayına alabilmeniz zor durumda kalmamanız için önemli. Hizmet aldığınız firma ile destek konusunda sözleşme imzalayın, yaşadığınız teknik sorunlarda destek alamayarak yükümlülüklerinizi yerine getirememeniz durumunda kanun yaptırımlarına maruz kalabilirsiniz.

  8-) Yeni Kanuna Uygun Örnek web sitesi var mı?

  Tabiki 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununa uygun olarak hazırladığımız bir örnek yazılım mevcut, fakat rekabet koşulları gereği bu örneği sadece hizmet verdiğimiz firmalarla paylaşıyoruz.
  Verdiğimiz hizmet sadece web sitesi yapıp, gerisini size bırakmak değil. Mevcut Web sitenizi kanun kapsamında “bilgi toplumu hizmetleri”ne uyarlarken, sizin için hazırladığımız doküman ile yapmanız gerekenleri size tek tek açıklıyor, destek almak istediğiniz noktalarda bilişim danışmanımız, Avukatımız ve Mali müşavirimiz ile size destek veriyoruz. Verdiğimiz hizmetin kanuna uygun olduğunu taahhüt ediyor ve hazırladığımız sözleşme ile 2 tarafında haklarını koruma altına alıyoruz.

  9-) Yeniden internet sitesi yaptırmama gerek varmı?


  Eğer yayında olan bir web siteniz var ise, yeniden bir internet sitesi yaptırma zorunluluğunuz yok. Yeni baştan bir internet sitesi yaptırmak sizin için para ve zaman kaybı anlamına gelir, Bu yüzden web sitenizin bir kısmını “bilgi toplumu hizmetleri”ne uyarlayarak kanun kapsamındaki yükümlülüklerinizi yerine getirebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bazı kriterler var, eski web sitenizin bunları sağlıyor olması gerekiyor.

  Nelere dikkat etmeniz gerektiğini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

  10-) Hukuki ve Cezai sorumluluklar neler?  Hukuki ve Cezai sorumluluklar ile ilgili açıklama kanunun 562. maddesinin 12. fıkrasında açıkça yer alıyor.

  MADDE 562
  (12) Bu Kanunun 1524 üncü maddesinde öngörülen internet sitesini bu Kanunun yürürlüğe girmesinden itibaren üç ay içinde oluşturmayan veya internet sitesi mevcut ise aynı süre içinde internet sitesinin bir bölümünü bilgi toplumu hizmetlerine özgülemeyen anonim şirket yönetim kurulu üyeleri, limited şirket müdürleri ve sermayesi paylara bölünmüş komandit şirkette yönetici olan komandite ortaklar altı aya kadar hapis ve yüz günden üçyüz güne kadar adli para cezasıyla ve aynı madde uyarınca internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan bu bentte sayılan failler üç aya kadar hapis ve yüz güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılırlar.

  TBMM sitesinde yer alan, Tam kanun metnine buradan erişebilirsiniz.  11-) .com.tr uzantılı alan adı gerekli mi?  Alan adı (domain) kavramının ne olduğunu bilmiyorsanız, kavramlar kısmından öğrenebilirsiniz.

  Kanunun hiçbir maddesinde .com.tr ile ilgili herhangi bir gereklilik veya zorunluluktan bahsedilmiyor. Fakat .com.tr alan adları bazı belgeler ile birlikte temin edildiği için, sizin internetteki yerinizi daha sağlam ve daha güvenilir şekilde almanızı sağlar, bu anlamda kanunda yazmasa bile şirketinizin sanal alemdeki yerini sağlama alabilmeniz için .com.tr alan adı önerilir. .com uzantılı bir alan adınız varsa dahi .com.tr li bir alan adı temin ederek, şirketinizin sanal alemdeki yerini daha sağlama alabilirsiniz.

  Eğer dosyalarınızın uzantısı .vvv, .ccc, .xyz, .zzz, .aaa, .ecc, .ezz, .exx, .abc, .xxx, .ttt, .micro, .encrypted, .micro, .locky, .mp3, .magic, .lol, .xtbl, .crypt olarak değişmisse virüs bulaşmış demektir. Virüs şifrelenmiş dosyaların bulunduğu klasörlerin içlerine de_crypt_readme.html, de_crypt_readme.bmp, # DECRYPT MY FILES #.html, # DECRYPT MY FILES #.txt, DOSYALARI_NASIL_GERI_ALIRIM.txt, DOSYALARI_NASIL_GERI_ALIRIM.html, SIFRE_COZME_TALIMATI.txt, SIFRE_COZME_TALIMATI.html, _Locky_recover_instructions.txt, +REcovER+cmwnu+.txt, _HELP_instructions.html, _HELP_instructions.txt, _HELP_instructions.bmp, HELP_YOUR_FILES.PNG, HELP_RECOVER_instructions+giy.html, HELP_DECRYPT.HTML HELP_DECRYPT.PNG, HELP_DECRYPT.TXT, HELP_DECRYPT.URL gibi ödeme talimat dosyaları oluşturuyor.
  bağcılar bilgisayar servisi
  Şifrelenen dosyalarınızın eski haline döndürülebilmesi için sizden bunun karşılığında fidye istediklerini belirtirler ve belli bir zaman verirler. Ödeme yapılması durumunda dosyalarınıza kavuşacağınızı, aksi durumda belirtilen zaman dolduktan sonra imha edileceğini belirterek sizi tehdit ederler. Kullanıcıların virüs bulaştıktan sonra yapacakları tüm deneme ve girişimlerin bir işe yaramayacağını da belirtmek isteriz. İstedikleri parayı ödedikten sonra şifrelenmiş dosyalarınızı geri almama ihtimaliniz yüksektir.
  bağcılar bilgisayar servisi
  CryptoLocker, CryptoWall ülkemizde PTT Kargo, PTT Posta, UPS Kargo, TTnet
  __________________
  bilgisayar servisi
  nomerci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 22:13.

  dekorasyon Endüstriyel Mutfak EKipmanları Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | buca eskort bursa escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394