Sanal Hayat Keyifli Forumun Tek Adresi - Sesli Sohbet - Sesli Chat > Webmaster > Ücretsiz Siteni Tanit » Cloud ( Bulut ) Hosting ile Paylaşımlı Hosting Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Ücretsiz Siteni Tanit Ücretsiz Siteni Tanit

 • Yeni Konu aç Cevapla  
   
  LinkBack Seçenekler Arama Stil
 • Alt 30 Mayıs 2019, 21:31   #1
  Keyifli~Üye
   
  Laplace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
   
  Üyelik tarihi: 13 Ağustos 2018
  Mesajlar: 1.699
  Laplace is on a distinguished road
  Puanlar: 8.817, Seviye: 1
  Puanlar: 8.817, Seviye: 1 Puanlar: 8.817, Seviye: 1 Puanlar: 8.817, Seviye: 1
  Üst seviye: 99%, 0 Gereken puan
  Üst seviye: 99% Üst seviye: 99% Üst seviye: 99%
  Etkinlik: 100%
  Etkinlik: 100% Etkinlik: 100% Etkinlik: 100%
  Standart Cloud ( Bulut ) Hosting ile Paylaşımlı Hosting Arasındaki Farklar Nelerdir ?

  Günümüzde internet üzerinde hiç olmadığı kadar çok web hosting seçeneği olduğunu görmekteyiz. Sağlayıcılar artık büyük ölçekli kuruluşlardan mikro işletmelere ve bireylere kadar herkese hizmet verip, tüm bütçeleri karşılayacak şekilde donatılmıştır.

  Yeni bir web hosting ararken en sık rastlayacağınız seçeneklerden ikisi cloud hosting ve paylaşımlı hostingdir. Her birinin kendine özgü avantajları vardır ve durumunuza bağlı olarak sizin için faydalı olabilir. Peki hangi hosting seçeneğinin size en uygun olduğunu nasıl anlayacaksınız?
  Gelin birlikte bulalım.

  Cloud Hosting Özellikleri

  Bu iki seçenek arasındaki ana ayırt edici faktör, cloud hosting işleminin birden fazla sunucunun kullanımına izin vermesidir, paylaşımlı hosting ise yalnızca bir sunucu kullanır. Birden fazla sunucuya erişebilmek avantajlı olabilir çünkü eğer bir sunucuda problem varsa, sitenizi başka bir sunucuya taşıyarak arıza süresini ortadan kaldırabilirsiniz.

  Dahası bu tür bir yük devretme teknolojisi, sitenizin diğer sunucularda yeniden yüklenirken işlevselliğini yitirmemesini sağlar. Kısacası, cloud hosting size yüksek düzeyde güvenilirlik sağlar. Yüksek trafikli siteler ya da herhangi bir aksama süresinin büyük bir zarar teşkil edeceği işletmeler için cloud hosting bir zorunluluktur.

  Paylaşımlı Hosting Özellikleri

  Bu hosting seçeneği, adından da anlaşıldığı gibi tek bir sunucudaki diğer web siteleriyle paylaşımlı olarak yapılır.
  Paylaşımlı hosting kullandığınızda, bant genişliği, depolama alanı ve disk alanı gibi kaynakları diğer sitelerle paylaşırsınız. Paylaşımlı hosting, internette karşılaşacağınız en yaygın hosting türlerinden biridir. Hemen hemen tüm sağlayıcılar bu hosting türünün çeşitli versiyonlarını sunmaktadırlar.

  Cloud Hosting'in Diğer Bir Adıyla Bulut Hosting Avantajları Nelerdir?

  Cloud Hosting'in üç ana avantajı vardır: güvenilirlik, performans ve koruma.

  Bir bulut hosting düzenlemesinde aynı anda birden fazla sunucu kullanıldığından, siteniz her zaman en iyi işlevselliğe sahiptir. Bir donanım sorunu veya başka bir aksaklık varsa, siteniz başka bir sunucuya geçirilir. Bu tür bir sanallaştırma, satış, üretkenlik ve itibar için sürekli çalışma süresine güvenen işletmeler için özellikle önemli olan maksimum güvenilirliği sağlar.

  Üç işletmeden birinin elektrik kesintileri, şebeke arızası, insan hatası, kasırgalar ya da su baskını dahil olmak üzere son beş yılda herhangi bir tür felaket yaşadığı gerçeğini göz önünde bulundururusak, bu özellikle bilincinde olmamız gereken önemli bir durumdur. Felaketin ne zaman başımıza geleceğini tahmin edemeyiz. İş sürekliliği için önceden planlama kabiliyeti, cloud hosting'in ana satış unsurlarından biridir.

  Dahası, performans açısından cloud hosting'i alt etmek zordur. İyi bir sağlayıcıyla çalıştığınız sürece, dinamik isteklerin yıldırım hızında işlendiği, hızlı yükleme süreleri sunan üst düzey bir performans bekleyebilirsiniz. Bu, cloud hosting'i yüksek hacimli trafik alan web siteleri için ideal kılar.

  Son olarak, güvenlik söz konusu olduğunda siteniz için cloud hosting'i gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Çoğu sağlayıcı, kötü amaçlı yazılım, hizmet reddi ve çapraz kodlama gibi yaygın tehditlere karşı veritabanlarını ve uygulamalarını korumak için güvenlik protokollerini artırdı.

  Şifreleme gibi önleyici tedbirler, verileri korumak ve saldırganların bir ağa sızmasını önlemek için kullanılır. Tabii ki saldırılara karşı tamamen korunmak mümkün değildir fakat sitenizin cloud hosting ile güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

  IHS bulut hosting alt yapılı VDS servisleriyle ihtiyacınıza göre sunucunuzu hem donanım hemde yazılım açısından istediğiniz gibi oluşturabilir böylelikle ihtiyacınız kadar öder gereksiz maliyetlerden kaçınmış olursunuz.

  Cloud Hosting'in Dezavantajları Nelerdir?

  Cloud Hosting'in tek gerçek dezavantajı maliyettir. Eklenen özelliklerinden dolayı, cloud hosting için biraz daha fazla ödeme yapabilirsiniz. Kısıtlı bir bütçeye sahipseniz veya çok fazla ek özelliğe ihtiyacınız yoksa, cloud hosting sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

  Bununla birlikte, cloud hizmetlerinin kullanımı son yıllarda önemli ölçüde artmıştır. Forbes, Cloud bilişim harcamalarının, 2009 yılından bu yana IT harcamalarının oranının 4.5 katına çıktığını ve 2015'ten 2020'ye kadar IT harcamalarının 6 katından fazla büyümesi beklendiğini bildirmiştir. Yani daha fazla şirket cloud hosting'in potansiyelini fark ediyor ve buna göre kaynak tahsis ediyor.

  Paylaşımlı Hosting'in Avantajları Nelerdir?

  Paylaşımlı hosting'i cazip kılan ana etken maliyetidir. Birden çok site tek bir sunucuda paylaşıldığı için, maliyet paylaşılır. Bu, paylaşımlı hosting'i en uygun fiyatlı hosting seçeneği haline getirir ve bireylerin veya işletmelerin minimum harcama ile bir web sitesi yayınlayabilmesine olanak tanır. Hosting için çok fazla paranız yoksa, bu seçenek sizin için mantıklı olabilir.
  Ek olarak, "paylaşımlı hosting" adı altında, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş bir plan bulmayı mümkün kılan farklı seçenekler vardır. Örneğin IHS bir çok farklı paylaşımlı hosting planı sunar: WordPress hosting ve OpenCart eticaret hosting paketleri, Bireysel
  Hosting paketleri ( Nano, Bireysel, Profesyonel ), Kurumsal Hosting Paketleri ( Kurumsal, Kurumsal VIP, Kurumsal Profesyonel )

  Bu planlar aşağıdaki kıstaslara göre değişir:
  • Sahip olacağınız toplam web sitesi sayısı
  • Toplam kullanılabilir bant genişliği
  • Sahip olacağınız park domain sayısı
  • Sahip olacağınız sub-domainlerin sayısı
  • Toplam e-mail depolama alanı
  • Kullanacağınız yazılım ve programlama dili

  Yeni başlıyorsanız ve yalnızca temel bilgilere ihtiyacınız varsa - örneğin, düşük trafikli bir siteniz var ve çok fazla da ek özelliğe ihtiyacınız yoksa, bu paylaşımlı hosting seçeneklerinden biri sizin için uygun olacaktır.

  Paylaşımlı Hosting'in Dezavantajları Nelerdir?

  linux hosting

  Yukarıda anlattıklarımızdan da anlaşılabileceği gibi paylaşımlı hosting'den cloud hosting ile aynı düzeyde bir performans göstermesini bekleyemezsiniz. Siteniz diğer web siteleriyle aynı sunucuyu kullandığı için, paylaşımlı hosting size yeterli kaynakların her zaman bulunabileceğinin garantisini veremez.

  Başka bir site trafiğe aşırı yüklenirse, bu sizin sitenizin performansını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu, zaman zaman kesinti ya da yavaşlama gibi sorunlara yol açabilir. Yüksek bir trafik beklentiniz varsa, paylaşımlı hosting sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

  Cloud Hosting Ne Zaman Seçilmeli?

  Cloud hosting seçmenin mantıklı olabileceği örnek bir senaryo:

  Yüksek trafik alan orta/büyük ölçekli bir işletmesinizdir. Ziyaretçileriniz, hızlı yüklenen ve düzgün çalışan yüksek performanslı bir site beklerler. Kesinti süresiyle uğraşma gibi bir seçeneğiniz yoktur ve kaynakları başka sitelerle paylaşırken ortaya çıkabilecek sorunlar hakkında endişelenmek istemiyorsunuzdur.

  linux web hostinghttps://hostingdomainvps.com/linux-hosting

  Herhangi bir kesinti, işiniz için büyük bir aksaklık olur çünkü satışları zedeleyebilir, israfa sebep olur ve itibarınıza zarar verebilir. Bir felaketin getirebileceği tehlikeleri öngörebiliyorsunuz ve önleyici düzenlemeleri yapmanız gerekiyor. Güvenilirliğe büyük ihtiyaç duyuyorsunuz ve bir felaketin meydana gelmesi durumunda birden fazla sunucuya erişim sahibi olmak istiyorsunuz. Kısacası sizin işletmeniz için iş sürekliliği önemli.

  Ayrıca, markanızı geliştirmeye ve daha fazla trafik oluşturmaya devam ederken sitenizi de büyütme olasılığınız var. Yani CPU ve RAM kaynaklarını ölçekleyebilme seçeneğini de açık tutmak istiyorsunuz.

  Güvenlik konusunda da endişeleriniz var. Hassas verilerin yanlış ellere geçmesini istemiyorsunuz, dahası siber saldırılar işlerinizi geçici olarak kesintiye uğratabilir.

  Ayırabilecek ek bütçeniz de var ve cloud hosting ile gelen avantajlar için masraftan da kaçınmıyorsunuz.
  İşte bütün bu örnek koşullar altında cloud hosting en mantıklı seçenektir.

  Paylaşımlı Hosting Ne Zaman Seçilmeli?

  Şimdi de bir başka örnek senaryoya bakalım:

  Web hosting işine yeni başlayan küçük bir işletme veya bireysiniz. Belki de sadece kendi blogunuzu yayınlamak veya internette küçük bir alana sahip olmak istiyorsunuz. İhtiyaçlarınız oldukça az ve çok fazla ek özelliğe gereksinim duymuyorsunuz. Tüm istediğiniz, temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek basit bir hosting sistemi.

  Sitenizde çok fazla trafik olacağını tahmin etmiyorsunuz ve hatta üst düzey performansa da ihtiyacınız yok. Tabii ki kesinti olmasını istemezsiniz ama olsa bile size orta/büyük bir şirkete vereceği zararı vermez.
  Teknik uzmanlık açısından biraz yetersiz hissediyorsunuz. Perde arkası detayları ile çok fazla ilgilenmek istemiyorsunuz, bunlarla sağlayıcının ilgilenmesini tercih ediyorsunuz. Sizin birincil odağınız, işinizi halledebilecek uygun fiyatlı bir hosting servisi bulmak.
  İşte bu durumda da, sizin için en iyisi paylaşımlı hosting'dir.

  Sonuç
  Size en uygun hosting türünü seçmek, durumunuza ve önceliklerinize bağlıdır. Cloud ve paylaşımlı hosting arasındaki temel farkları anlamak da doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

  Siz bir hosting
  __________________
  ko-cuce
  Laplace isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
  Yeni Konu aç Cevapla  

  Bookmarks


  Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
   
  Seçenekler Arama
  Stil

  Yetkileriniz
  Konu Acma Yetkiniz Yok
  Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

  BB code is Açık
  Smileler Açık
  [IMG] Kodları Açık
  HTML-Kodu Kapalı
  Trackbacks are Açık
  Pingbacks are Açık
  Refbacks are Açık
  Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:25.

  dekorasyon Düğün fotoğrafçısı Kiralık Ofis | sanal ofis sanal ofis | muadil toner
  istanbul travestileri | bursa escort bursa escort bursa escort istanbul travestileri sex hikayeleri | travesti forum | film izle| ankara travesti Bilgileri | istanbul travestileri Hakkında travesti | Ankara Travesti bilgileri | istanbul travestileri | ankara travestileri Bilgileri | bayan bilgileri | istanbul travestileri Bilgileri istanbul travestileri|

  Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.1

  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387